رگوله روبوفارکس – آیا روبوفارکس رگوله معتبر دارد؟!

معرفی انواع رگوله روبوفارکس – روبو فارکس چه رگوله هایی دارد؟!

 

روبوفارکس در کنار بروکر لایت فارکس، یکی از بروکرهای با سابقه فعال در بازارهای مالی است که کار خود را از سال 2009 آغاز کرده است. این بروکر امکان معامله بر روی انواع ابزارهای معاملاتی و استفاده از پلتفرم های کابر پسند متاتریدر را برای کاربران خود فراهم کرده است.

بروکر روبوفارکس دارای چندین رگولاتوری از جمله FSC کشور بلیز و رگوله CySec برای کاربران اروپایی است که نشان دهنده اعتبار بالای آن است. در ادامه این مقاله به بررسی دقیق تر انواع رگوله روبوفارکس و ویژگی های این بروکر خواهیم پرداخت:

خدمات روبوفارکس

بررسی رگولاتوری بروکر روبوفارکس

رگوله FSC

روبوفارکس دارای رگوله FSC از کشور بلیز است که این رگولاتوری از سال 2009 توسط بروکر گرفته شده و تاکنون پیوسته تمدید شده است. شماره مجوز این رگوله روبوفارکس 000138/437 بوده و مقر آن در آمریکای مرکزی است.

رگوله CySec

بروکر روبوفارکس همچنین دارای رگوله CySec که یک رگولاتوری بسیار معتبر مربوط به جزیره قبرس است و تنها مشتریان اروپایی این بروکر را تحت پوشش قرار می دهد.

صندوق جبران خسارات مالی

روبوفارکس عضو صندوق جبران خسارات مالی است و کاربران این بروکر تحت حمایت این نهاد قرار دارند. این سازمان حساب کاربران را تا سقف 20 هزار یورو در برابر خسارات بیمه می کند.

 

آیا رگوله روبوفارکس معتبر است؟!

بروکر روبوفارکس یکی از قدیمی ترین و قدرتمند ترین بروکرها در سطح جهان است که طبق آمار حدود یک میلیون معامله گر در بیش از 150 کشور در آن مشغول به فعالیت هستند. این بروکر همچنین  دارای وبسایت با 12 زبان زنده دنیا و تیم پشتیبانی قوی و آماده برای پاسخگویی و رفع مشکلات مشتریان است.

رگوله روبوفارکس همانطور که گفته شد دارای دو رگوله معتبر FSC و CySec  است که اعتبار آن را به خوبی در سطح بالایی نگه می دارد. همچنین عضویت در صندوق جبران خسارات مالی اطمینان بیشتری در زمینه اعتماد به این بروکر برای مشتریان خارجی بویژه کاربران اروپایی فراهم می کند.

 

آیا روبوفارکس رگوله ای برای ارائه خدمات به کاربران ایرانی دریافت کرده است؟

بروکر روبوفارکس هیچ رگوله مخصوصی برای ارائه خدمات به مشتریان ایرانی دریافت نکرده است و متاسفانه در سال های اخیر با افزایش تحریم های بین المللی علیه کشور ایران، این بروکر به طور کلی ارائه خدمات به تریدرهای ایرانی را متوقف کرده است. همچنین وبسایت این بروکر برای ایرانیان فیلتر بوده و هیچ گونه پشتیبانی برای فارسی زبانان وجود ندارد.

 

مزایا و معایب روبوفارکس

بروکر روبوفارکس دارای مزایا و معایب مختص به خود است که در جدول زیر آورده شده اند:

مزایا و معایب روبوفارکس
مزایا معایب
سابقه فعالیت طولانی مدت عدم ارائه خدمات به ایرانیان
پشتیبانی قوی 24 ساعته فیلتر بودن وبسایت در ایران
وبسایت با 12 زبان زنده دنیا نداشتن پشتیبانی فارسی زبان
بونوس ها و هدیه های رایگان نداشتن رگوله معتبر برای کاربر ایرانی
بیمه کاربران تا سقف 20000 یورو
رگولاتوری معتبر
پلتفرم های معاملاتی کاربرپسند

 

نظر نویسنده

سابقه فعالیت طولانی مدت از سال 2009 و ارائه خدمات متنوع از جمله امکان معامله بر روی انواع ابزارهای معاملاتی بروکر روبوفارکس را در زمره یکی از محبوب ترین بروکرها در میان معامله گران سراسر جهان قرار داده است. همان گونه که گفته شد آمار نشان دهنده فعالیت بیش از 2 میلیون کاربر در این بروکر است که تا قبل از اعمال محدودیت های ناشی از تحریم، شمار زیادی از کاربران ایرانی نیز این بروکر را به عنوان کارگزاری محبوب خود انتخاب می کردند.

رگولاتوری های متعدد این بروکر و عدم وجود گزارش رسمی از کلاهبرداری بر اعتبار آن افزوده است. اما کابران ایرانی باید این نکته را مد نظر قراردهند که بروکر روبوفارکس در چند سال اخیر تمام فعالیت های خود در کشور ایران را متوقف کرده و هیچ گونه خدماتی به کاربران ایرانی ارئه نمی دهد.

 

سوالات متداول

رگوله بروکر روبوفارکس چیست؟

این بروکر دارای دو رگوله معتبر FSC از کشور بلیز و CySec از قبرس مختص کاربران اروپایی است.

روبو فارکس فارسی همچنان فعال است؟

خیر متاسفانه در سال های اخیر بروکر روبوفارکس هیچ گونه خدماتی به کاربران ایرانی ارائه نمی دهد.

آیا roboforex کلاهبردار است؟

خیر، این بروکر دارای رگولاتوری سطح بالای بین المللی است و تاکنون هیچ گونه شکایت در مراجع قانونی مبنی بر کلاهبرداری این بروکر ثبت نشده است.

درج نظر