🛢 نماد نفت در آمارکتس چیست؟ ✅ راهنمای کامل برای ورود به معاملات طلای سیاه 📈

📖 آشنایی با نماد نفت در آمارکتس✔کسب سود از معاملات نفت در آمارکتس💰

در دنیای معاملات آنلاین، شناخت نماد های مختلف برای کسب موفقیت بلند مدت ضروری است. نماد نفت آمارکتس یکی از مهم ترین نماد های معاملاتی در بروکر آمارکتس است و هر تریدری باید با شرایط و ویژگی های معاملاتی آن آشنا باشد.

 

به طور کلی نماد نفت در فارکس را می توان از مهم ترین نماد های معاملاتی دانست، که بسیاری از معامله گران مشتاق به معامله در این نماد می باشند، از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو نماد نفت در آمارکتس را بطور کامل در این مقاله مورد بررسی قرار داده اند.

 

اما پیش از شروع مطلب باید ذکر نماییم که، معامله  در نماد نفت در آمارکتس نیاز به تجربه و مهارت کافی در معاملات فارکس دارد از این رو بهتر است، ابتدا اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل نمایید سپس به سراغ معامله در این نماد محبوب بروید

 

نماد نفت در آمارکتس-معاملات نفت در آمارکتس-نفت در آمارکتس

 

🛢 نماد نفت در بروکر آمارکتس چیست؟ انواع نفت در آمارکتس

نماد نفت در آمارکتس در میان کاربران این بروکر بسیار پر طرفدار است و معاملات آن به صورت (CFD) یا (Contract For Difference) انجام می شوند.

 

در واقع از آن جایی که امکان خرید و فروش نفت به صورت فیزیکی و در بشکه وجود ندارد، شما تنها با حدس و گمان درباره قیمت طلای سیاه و تغییرات آن سود یا ضرر می کنید.

 

در بازار فارکس صد ها نوع نفت با نماد های گوناگون وجود دارد و هر کدام از آن ها شرایط معاملاتی و قیمت متفاوتی نسبت به دیگری دارند. اما در میان همه آن ها، دو نماد نسبت به بقیه اهمیت بیشتری دارند و تقریبا تمام بازار را به خود اختصاص می دهند.

 

در واقع وقتی که از نماد نفت در آمارکتس حرف می زنیم، منظورمان این دو نماد اصلی هستند و که هر کدام از آن ها را در ادامه معرفی می کنیم.

 

🟢 معرفی نماد نفت خام آمریکا در آمارکتس

نفت خام آمریکا که به آن نفت «وست تگزاس اینترمدیت» – “West Texas Intermediate” می گویند، از میادین نفتی ایالت های (تگزاس)، (داکوتا) و (لوئیزیانا) استخراج می شود.

 

نماد نفت خام در آمارکتس (WTI) است و تقریبا 35% از بازار معاملات نفت را به خود اختصاص می دهد. البته برخی از بروکر ها نماد نفت آمریکا را (USOil) در نظر گرفته اند. نماد طلای سیاه در پلتفرم های (متاتریدر 4) و (متاتریدر 5) در این آمارکتس قابل معامله است.

 

🟢 معرفی نفت برنت و نماد آن در آمارکتس

نفت «برنت» – “Brent” بیشتر از دریای شمال [دریای روسیه و نروژ] استخراج می شود و بیش از 60% نفت قابل معامله در فارکس را تشکیل می دهد. نفت برنت در بروکر آمارکتس با نماد (BRENT) نشان داده می شود و در هر دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و 5 قابل معامله است.

 

🟢 سایر نماد های انرژی در بروکر آمارکتس

در کارگزاری آمارکتس به جز نماد نفت، امکان معامله «نماد گاز طبیعی» و همچنین «شاخص انتشار گاز های گلخانه ای» وجود دارد. گاز با نماد (NGAS) و شاخص انتشار گاز های گلخانه ای با نماد (EMISS) نمایش داده می شود.

 

البته از آن جایی که هزینه های معاملاتی این دو نماد بسیار بالا است، شاید بهتر باشد برای ورود به معاملات آن ها کمی بیشتر فکر کنید. اسپرد (NGAS) برابر با 15 و اسپرد (EMISS) برابر با 46 پیپ است.

 

📉 شرایط معاملاتی نماد نفت در آمارکتس چیست؟

نماد نفت در بروکر آمارکتس در هر سه حساب معاملاتی (Standard)، (Fixed) و (ECN) و در هر پلتفرم معاملاتی آن قابل معامله است. شرایط معاملاتی این نماد ها در هر دو پلتفرم بسیار به هم شباهت دارند؛

 

نماد نفت در آمارکتس-معاملات نفت در آمارکتس-نفت در آمارکتس

 

تنها تفاوت آن ها مربوط به مقدار هج و مارجین است. هج و مارجین ترید نفت در متاتریدر 4 برابر با (1000) و میزان آن در متاتریدر 5 برابر با (500) است. سایر ویژگی های معاملاتی نماد نفت آمارکتس را در جدول زیر آورده ایم.

 

شرایط معاملاتی متاتریدر 4 و 5
نوع قرارداد CFD
کمیسیون 10$ در هر لات
شروع اسپرد از 5 پیپ در هر لات
میانگین اسپرد 6 پیپ در هر لات
اهرم 1:100
Stop Out 0
میزان سواپ 0
حداقل سفارش 0.01 لات
حداکثر سفارش 100 لات

 

🟢 ساعت های معاملاتی نماد نفت در آمارکتس

نماد نفت آمارکتس در همه ساعت های فعالیت بازار فارکس قابل معامله است؛ یعنی از ساعت 2:30 بامداد دوشنبه تا ساعت 23:30 روز جمعه هر هفته.

 

البته بهترین زمان برای ورود به معاملات نفت، زمانی است که بازار بیشترین حجم و نقدینگی را دارد و این اتفاق زمانی رخ می دهد که دو سشن معاملاتی به طور همزمان باز باشند.

 

معمولا بیشترین حجم بازار و نقدینگی در زمان همپوشانی سشن های (لندن) و (نیویورک) است.

 

💻 نحوه اضافه کردن نماد نفت آمارکتس در متاتریدر و ورود به معاملات

ورود به معاملات نماد نفت در آمارکتس تفاوت خاصی با معاملات سایر نماد ها ندارد. فقط باید پس از ثبت نام در بروکر و ساخت حساب کاربری، مراحل زیر را انجام دهید [البته می توانید به جای نصب متاتریدر، از نسخه تحت وب آن استفاده کنید].

 

  • نصب برنامه متاتریدر، ورود به آن و ساخت ورود اطلاعات حساب کاربری؛
  • رفتن به بخش (View) از نوار بالای برنامه و انتخاب گزینه (Symbols)؛
  • انتخاب سر برگ (CFD) و پیدا کردن نماد نفت برنت یا وست تگزاس؛
  • اضافه کردن نماد به چارت، انتخاب نقاط قیمتی مورد نظر و انتخاب گزینه خرید یا فروش.

 

➕ سخن پایانی درباره نماد نفت در بروکر آمارکتس

ورود به معاملات نماد نفت در آمارکتس می تواند یک فرصت بسیار هیجان انگیز برای تریدر ها باشد؛ چرا که از یک طرف تنوع سبد معاملاتی شان بالا می رود و از سمت دیگر نوسانات زیاد این کالا فرصت کسب سود بالا را فراهم می کند.

 

اما یادتان باشد که ورود به معاملات نماد نفت آمارکتس بدون داشتن تجربه، انتخاب استراتژی مناسب و استفاده از ابزار های مدیریت ریسک حرکتی اشتباه است و به ضرر های بزرگ ختم می شود. از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو پیشنهاد می نمایند، پیش از شروع معامله در نماد نفت در آمارکتس، ابتدا به کسب تجربه و دانش کافی بپردازید، سپس در نماد نفت در آمارکتس سرمایه گذاری نمایید.

جهت کسب مشاوره نیز می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید.

 

سوالات متداول

1️⃣ نماد نفت در آمارکتس با چه میزان اسپرد معامله می شود؟

💡 میانگین اسپرد نماد نفت در آمارکتس 6 پیپ است.

2️⃣ نماد نفت در کدام حساب های آمارکتس ارائه شده است؟

💡 انواع حساب آمارکتس نماد نفت در آمارکتس را ارائه می نمایند، شما می توانید پس از ثبت نام در بروکر آمارکتس در تمام حساب های آمارکتس اقدام به معامله در نماد نفت در فارکس نمایید.

3️⃣ آیا امکان خرید نفت از بازار فارکس به صورت فیزیکی وجود دارد؟

❌خیر، معاملات نفت فارکس تنها شامل پیش بینی درباره قیمت نفت و مشتقات آن می شود.

درج نظر