📖آشنایی با ساعت کاری بروکر لایت فارکس و ساعت کار بازار جهانی فارکس⌚

🔍بررسی ساعت کاری بروکر لایت فارکس|ساعت کار بازار فارکس🕛

بروکر لایت فارکس را میتوان از قدیمی ترین و قوی ترین بروکر هایی دانست که در ایران فعالیت دارد،این بروکر خدمات بسیار گسترده ای را به ایرانیان ارائه مینماید.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

بروکر لایت فایننس نماد های بسیاری را به کاربران ایرانی ارائه مینماید.این نماد ها در دسته های سهام ها ، فلزات ، جفت ارز ها ، کالاها و بسیاری دیگر میباشد که کاربران میتوانند در تمام ساعات کار بازار به معامله در آنها بپردازند.

 

سات کاری بروکر لایت فارکس،ساعت کار بروس جهانی،ساعت کار بازار فارکس

 

این به آن معنا است که کاربران میتوانند به صورت ۲۴ ساعته در روز های کاری هفته اقدام به معامله نمایند.البته باید ذکر نمود که در ایام تعطیل بازار یعنی روز های شنبه و یک شنبه کاربران فقط میتوانند تنها بر روی نماد های بازار رمز ارز ها فعالیت نمایند.

 

🔗 لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر لایت فارکس
🔗 لینک بررسی بروکر بررسی بروکر لایت فارکس
📞پشتیبانی در تلگرام پشتیبانی لایت فارکس در تلگرام
☎ پشتیبانی در واتس آپ پشتیبانی لایت فارکس در واتس آپ
© موضوع مطلب ساعت کاری بروکر لایت فارکس

 

امکان معامله در بازار به صورت ۲۴ ساعته این امکان را برای کاربران بوجود می آورد که بتوانند براحتی در تمام ساعات به معامله بپردازند و تمام بازار های مالی را زیر نظر داشته باشند.

 

در این مقاله به بررسی ساعات کاری بروکر لایت فارکس خواهیم پرداخت.

 

🕰 ساعت کاری بروکر لایت فارکس چیست؟

چرا باید ساعت کاری بروکر لایت فارکس را مورد بررسی قرار دهیم؟

 

ساعات کاری بروکر ها بر اساس GMT میباشد و بازار های در زمان های متفاوتی فعالیت مینمایند از این رو ممکن است برخی نماد ها در ساعاتی که شما مشغول فعالیت در بازار هستید غیر فعال باشند.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

این به آن معنا میباشد که به طور مثال نماد S&P500 در بازار بورس آمریکا ارائه میگردد و پس از تعطیلی این بازار این نماد غیر فعال میشود.از این رو کاربران باید ساعات کار بازار های گوناگون را بخوبی بدانند.

 

ساعت کاری بروکر لایت فارکس-جدول ساعت کار فارکس-ساعت کاری بروکر لایت فارکس به وقت ایران

 

ساعت کار بروکر لایت فارکس نیز مطابق با مجموع ساعات کار بازار های مختلف دنیا میباشد به زبان ساده تر میتوان گفت که از روز دوشنبه تا جمعه از ساعت 0:00 بامداد تا 23:59 به وقت GMT +2 میباشد.

 

اما GMT چیست؟

 

GMT مبدا ساعت جهانی میباشد که از گرینویچ لندن شروع میشود.GMT مخفف Greenwich Mean Time است که در مبدا ساعت روستای گرینویچ در نزدیکی لندن می باشد.این ساعت یک ساعت خرشیدی است که در رصدخانه سلطنتی انگلستان است.

 

گشور های دیگر به تناسب زمان طلوع خورشید ساعت خود را با این مبدا تنظیم مینمایند از این رو ساعت کار بازارهای مالی جهان نیز با این مبدا تنظیم میشود.به این معنا که به طور مثال ساعت کشور ایران نسبت به گرینویچ میشود GMT +3:30 یعنی 3ساعت و 30 دقیقه خورشید زود تر طلوع میکند.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

حال با این توضیح میتوانید ساعت کار بروکر لایت فارکس را براحتی با قرار دادن در یک فرمول ساده پیدا کنید.اما برای فعالیت در بازارهای مالی نیازی به این فرمول ندارید و فقط کافی است که زمان خود را روی GMT +3:30 که زمان تهران میباشد نتظیم نمایید.

 

البته باید خاطر نشان نمود که نیاز به معامله در تمام این ساعت ها نیست و معامله گر بسته به نمادی که در آن معامله مینماید باید زمانی را بیابد که بیشترین معامله گران در بازار حضور دارند قالبا بیشترین تعداد معامله گر در بازار در زمان تداخل بازار ها میباشد.

 

⏱ جدول زمان کار بازار فارکس به وقت ایران

همانطور که ذکر نمودیم ساعت کار بروکر لایت فارکس مطلبق با ساعت کار بازار های مختلف در دنیا میباشد از این رو در زیر جدولی را برای کاربران تدارک دیده ایم که میتوانید در آن ساعت کار بازار های مختلف جهان را مشاهده نمایید.

 

ساعت کار فارکس به وقت تهران-ساعت کاری بروکر لایت فارکس-ساعت کاری فارکس

 

در جدول زیر ساعت کار بازار فارکس به وقت ایران یعنی GMT +3:30 نمایش داده شده است.البته باید ذکر نمود در این میان بازار های دیگر نیز فعالیت میکنند اما در جدول زیر نام مهم ترین بازار ها در ۲۴ ساعت شبانه روز ذکر شده است.

 

نام بازار ساعت باز گشایی ساعت تعطیلی
بازار بورس سیدنی ۰۱:۳۰ به وقت تهران ۱۰:۳۰ به وقت تهران
بازار بورس توکیو ۳:۳۰ به وقت تهران ۱۲:۳۰‍ به وقت تهران
بازار بروس لندن (انگلستان) ۱۱:۳۰ به وقت تهران ۲۰:۳۰ به وقت تهران
بورس نیویورک (آمریکا) ۱۶:۳۰ به وقت تهران ۰۱:۳۰ به وقت تهران

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

همانطور که میتوانید مشاهده نمایید برخی از بازارها با هم تداخلاتی دارند که این تداخلات باعث افزایش بسیار زیاد تعداد معامله گران میشود که بهترین زمان برای معامله محصوب میگردد.

 

➕جمع بندی و سخن آخر

به طور کلی ساعت کار بروکر لایت فارکس را میتوان به صورت ۲۴ ساعته در ایام کاری هفته میباشد که همانطور که ذکر نمودیم این به آن معنا نمیباشد که معامله گر باید در تمام این زمان ها به معامله بپردازد.

 

همچنین پیشنهاد کارشناسان تیم فارکس اسکلپینگ لایو این است که در زمان هایی که در بازار معامله گارن بیشتری فعالیت دارند به معامله بپردازید این مورد نه تنها در سرعت اجرای معاملات شما بسیار تاثیر گذار است بلکه میزان اسپرد در این زمان ها بسیار پایین تر میباشد.

 

از این رو بهترین زمان معامله در بروکر لایت فارکس ساعت بازگشایی بازار نیویورک است که بیشترین حجم مبادلات را به خود اختصاص داده است و کم ترین میزان معاملات بین ساعات 12 شب تا 2 بامداد است که اسپرد بسیار افزایش پیدا میکند.

سوالات متداول

1️⃣ساعت کار بروکر لایت فارکس چه زمانی میباشد؟

💡 بروکر لایت فارکس به صورت ۲۴ ساعته در ایام کاری هفته یعنی روز های دوشنبه تا جمعه فعالیت دارد و کاربران میتوانند پس از ثبت نام در بروکر لایت فارکس با مراجعه به نماد مورد نظر خود زمان ارائه آن نماد را مشاهده کنند.

2️⃣چگونه میتوان درباره ساعت کاری بروکر لایت فارکس در نماد مشخص اطلاعات بیشتری کسب نمود؟

💡کاربران میتوانند از طریق لینک های زیر با پشتیبانی نمایندگی بروکر لایت فارکس (فارکس اسکلپینگ لایو) تماس حاصل نمایند.

🔖 پشتیبانی لایت فارکس در تلگرام

🔖 پشتیبانی لایت فارکس در واتس آپ

درج نظر