🔍بررسی سطح استاپ اوت در لایت فارکس-سطح Stop uot در حساب های بروکر لایت فارکس [litefinance] ⭕

آشنایی با سطح استاپ اوت در لایت فارکس⛔مارجین و استاپ اوت در liteforex

کاربران یکه در بازار های مالی بلاخص فارکس مایل به فعالیت می باشند، ابتدا باید اصطلاحات این بازار را بخوبی فرا بگیرند، تا بتوانند تصمیمات درستی را در معاملات خود بگیرند.

 

مدیریت ریسک از مواردی است که در تصمیم های معامله گران نقش بسیار مهمی را دارد؛ میزان اهمیت این موضوع تا حدی است که بسیاری از بروکر ها مانند بروکر لایت فارکس نیز بر آن بسیار تاکید می نمایند.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

از جمله اصطلاح هایی که بسیار در بازار فارکس و بروکر ها استفاده می شود “سطح استاپ اوت” «Stop out» می باشد که بسیاری از کاربران به اشتباه تعریف آن را با “مارجین” «Margin» یکی می دانند، که این موضوع بسیار اشتباه می باشد.

 

سطح استاپ اوت در لایت فارکس- استاپ اوت چیست؟-مارجین چیست؟
⭕ میزان سطح استاپ اوت در لایت فارکس در انواع حساب لایت فایننس

 

همانطور که ذکر نمودیم، آشنایی با این اطلاحات بسیار در مدیریت ریسک معامله گران اهمیت دارد و از آنجا که در اغلب بروکر ها ازجمله بروکر لایت فارکس، در هر حساب معاملاتی سطح استاپ اوت در لایت فارکس تعریف شده و به کاربران نمایش داده می شود و اطلاع از آن بسیار در تصمیمات معاملاتی نقش پر رنگی دارد.

 

از این رو در این مقاله که توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو گرد آوری شده، به بررسی سطح استاپ اوت در لایت فارکس خواهیم پرداخت؛ همچنین به صورت مختصر تعریف خواهیم نمود که سطح استاپ اوت چیست و چه تفاوتی با مارجین دارد.

 

® نام بروکر بروکر لایت فارکس
🔗 لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر لایت فارکس
⛔ سطح استاپ اوت در حساب سنتی %50
⛔ سطح استاپ اوت در حساب استاندارد %20
⛔ سطح استاپ اوت در حساب ECN %20

 

 

📖 تعریف استاپ اوت در لایت فارکس و تفاوت آن با مارجین

برای درک بهتر استاپ اوت بهتر است ابتدا با تعریف مارجین آشنا شده، سپس به تعریف استاپ اوت بپردازیم.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

💰 مارجین چیست؟

به صورت خلاصه می توان گفت مارجین وثیقه یا پولی است که، بسته به میزان اهرم (لوریج) در هر معامله بروکر از حساب کاربران بلوکه می نماید.

 

به زبان ساده تر وجه تضمینی که بروکر در صورت ضرر معامله گر، جهت جبران ضرر خود در ارائه اعتبار اضافه (لوریج) در یک معامله نزد خود نگه می دارد، که معمولا به صورت درصدی از معامله می باشد.

 

این درصد پیش از شروع معامله بسته به میزان لوریج و حجم معامله قابل مشاهده و محاسبه می باشد.

 

سطح استاپ اوت در لایت فارکس- استاپ اوت چیست؟-مارجین چیست؟

 

⭕ سطح استاپ اوت چیست؟

در معاملات فارکس زمانی که معامله گر اقدام به اجرای یک معامله می نمایند، به نسب حجم معامله و میزان لوریج درصدی مارجین تایین می گردد.

 

همانطور که ذکر نمودیم مارجین وثیقه ای است که بروکر در ازای ارائه لوریج به معامله گران ارائه می نمایند، که در صدی از کل سرمایه معامله گر می باشد؛

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

حال اگر معامله گر به اشتباه و یا به عمد حد ضرر را برای خود تایین نکرده باشد و در یک حرکت ناگهانی میزان ضرر از میزان مارجین بیشتر شود چه اتفاقی روی خواهد داد؟

 

بله، درست است به این مورد کال مارجین «Call Margin» گفته می شود و بروکر کل وثیقه خود را از دست می دهد و دچار ضرر می شود.

 

از این رو جهت جلوگیری از این مورد به صورت اجباری یک حد ضرر از طرف بروکر برای معامله گران تعریف می شود، که به معامله گر اجازه نمی دهد از درصد مشخصی که تعیین شده روی سرمایه خود ریسک نماید.

 

به این سطح حد ضرر که بروکر بصورت اجبرای برای معامله گران تایین می نمایند، استاپ اوت گفته می شود؛

 

به طور مثال در بروکر لایت فارکس در حساب های استاندارد و ECN در صورتی در یک معامله سطح ضرر معامله گر به زیر %20 کل سرمایه (اگر سرمایه کل را 1000 دلار درنظر بگیریم استاپ اوت زیر 200 دلار است) برسد، به صورت خودکار معامله بسته خواهد شد.

 

سطح استاپ اوت در لایت فارکس در حساب سنتی %50 می باشد، که علت آن استفاده از سنت در معاملات در نتیجه، تاثیر بیشتر نواسانات بر معامله می باشد.

 

بطور خلاصه می توان گفت: استاپ اوت درصدی است که بروکر جهت مدیریت ریسک خود و معامله گر در حفظ سرمایه در نظر می گیرد، تا هم از ضرر خود جلوگیری نمایند و هم به معامله گر امکان جبران ضرر خود را بدهد.

 

📄 تفاوت مارجین و سطح استاپ اوت در لایت فارکس

حال که اندکی با تعریف مارجین و سطح استاپ اوت در لایت فارکس آشنا شدیم، بهتر است اندکی با تفاوت میان این دو مفهوم نیز آشنا شویم.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

🟡 تفاوت مارجین و استاپ اوت در لایت فارکس در اهداف

مارجین به عنوان وثیقه برای اجرای یک معامله با اهرم می باشد، اما استاپ اوت به عنوان یک سپر محافظتی در برابر ضرر بیشتر.

 

🟡 زمان شروع فعالیت در معامله

مارجین در ابتدای معامله جهت شروع معامله لازم است و استاپ اوت زمانی فعال می گردد که میزان ضرر به حداکثر تایین شده رسیده باشد و معامله را می بندد.

 

🟡 نوع عکس العمل

در صورتی که معامله به زیر سطح مارجین مورد نیاز برسد، بروکر درخواست اضافه کردن سرمایه را می دهد تا بتواند معامله را حفظ نمایند، اما در صورتی که معامله به زیر سطح استاپ اوت در لایت فارکس و یا دیگر بروکر ها برسد معامله به صورت خودکار بسته خواهد شد.

 

🟡 تاثیرات بر معامله

در صورتی که معامله به زیر سطح مارجین برسد، تاثیر مستقیمی بر معامله ندارد، در صورتی که رسیدن به زیر سطح استاپ اوت باعث بسته شدن معامله و متحمل شدن ضرر برای معامله گر می شود.

 

🟡 نحوه مدیریت ریسک

مارجین به معامله گر این امکان را می دهد، که با توجه به نوسانات اقدام به مدیریت ریسک به صورت خود خاسته نماید، در صورتی که استاپ اوت در لایت فارکس مانند یک ماشه خودکار عمل می نماید و به هیچ عنوان به معامله گر اجازه نمی دهد بیشتر ریسک نمایند.

 

➕ نظر کارشناسان درباره سطح استاپ اوت در لایت فارکس

آشنایی و درک درست از اصطلاحات سطح استاپ اوت در لایت فارکس و مارجین به معامله گران کمک می کند که بتوانند مدیریت ریسک بسیار بهتری داشته باشند و از آنجا که فعالیت در بازار های مالی همواره باریسک همراه است، مدیریت ریسک نیز بسیار پر اهمیت است.

 

همانطور که در متن اشاره نمودیم سطح استاپ اوت در لایت فارکس مانند یک ماشه خودکار می باشد، که به معامله گر اجازه نمی دهد از حد مشخصی بیشتر ریسک نماید و جلو ضرر را به صورت خود کار می گیرد.

 

از این رو پیشنهاد کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو به کاربران همواره، بالا بردن سطح دانش معاملاتی آنها می باشد، زیرا هرچه بهتر در بازار های مالی به مفهوم مدیریت ریسک پی ببرید و آن را بهتر مدیریت نمایید می توانید سود های بیشتری کسب نمایید.

 

در وصرت نیاز به مشاروه و یا پشتیبانی به صورت رایگان می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول

1️⃣سطح استاپ اوت در لایت فارکس در انواع حساب لایت فارکس چقدر است؟

💡 کاربران پس از ثبت نام در بروکر لایت فارکس در هنگام افتتاح حساب می توانند سطح استاپ اوت حساب مورد نظر خود را مشاهده نمایند که به شرح زیر است.

  • سطح استاپ اوت در لایت فارکس در حساب سنتی: %50
  • سطح استاپ اوت در لایت فارکس در حساب استاندارد: %20
  • سطح استاپ اوت در لایت فارکس در حساب ECN: %20

 

2️⃣ استاپ اوت در فارکس چیست؟

💡 درصدی که بروکر های تایین می نمایند، جهت جلوگیری از ضرر معامله گر و بروکر.

کاربران می توانند چهت کسب اطلاعات بیشتر به متن مراجعه نمایند، همچنین در صورت نیزا به مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید.

درج نظر