📢معرفی نماد شاخص دلار در لایت فارکس-نماد USDX در کابین شخصی liteforex 🔰

🔍بررسی نماد شاخص دلار در لایت فارکس-هزینه های معاملاتی در شاخص دلار💰

از پرطرفدارترین نماد های معاملاتی در بروکر لایت فارکس می توان به شاخص ها اشاره نمود و از مهم ترین شخاص هایی که بسیاری از کاربران به معامله در آن می پردازند، شاخص دلار در لایت فارکس می باشد.

 

نماد های بسیاری در بروکر لایت فارکس معرفی شده و همچنین در میان شاخص ها نیز نماد های متعددی معرفی شده؛ اما علت اهمیت نماد شاخص دلار در لایت فارکس چیست؟

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

به طور کلی نماد شاخص دلار در لایت فارکس به گونه ای شاخص اندازه گیری ارزش دلار به تسبت دیگر ارزهای بازار فارکس است، که روند آن تاثیر مستقیمی بر دیگر شاخص ها دارد.

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس-نماد شاخص دلار در فارکس-نماد شاخص دلار در متاتریدر

 

از آنجا که دلار یکی از ارزهای مرجع در تجارت جهانی می باشد، تاثیرات آن بر دیگر ارزها بسیار پر اهمیت است و معامله گران بسیاری حتی اگر مایل به معامله در دیگر ارز ها باشند، به تحلیل این شاخص نیز می پردازند.

 

® نام بروکر بروکر لایت فارکس
🔗 لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر لایت فارکس
💲 نماد شاخص دلار در متاتریدر 4 USDLFX
💲 نماد شاخص دلار در متاتریدر 5 USDX
📄 نوع قرار دادها CFD
💵 ارز پایه قرار داد ها $ – دلار آمریکا
💳 قیمت دهی تا 2 رقم اعشار

 

از این رو در این مقاله به بررسی نماد شاخص دلار در لایت فارکس خواهیم پرداخت و تمام جزئیات آن را بررسی می نماییم، تا کاربران آشنایی بیشتری با این شاخص مهم پیدا کنند.

 

💵 آیا می دانید نماد شاخص دلار در لایت فارکس چیست؟

شاخص دلار آمریکا با نماد های متعددی مانند (USDX-DX-DXY) به صورت رسمی و نماد «DIXIE» به صورت غیر رسمی نمایش داده می شود.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

به صورت خالصه می توان گفت که شاخص دلار به گونه ای شاخص اندازه گیری ارزش دلار در مقابل دیگر ارز ها می باشد که مجموعه ای از آنها را در یک سبد جمع آوری نموده اند. در نتیجه روند شاخص دلار به صورت معکوس با مجموعه ارزهای قرار گرفته در سبد می باشد.

 

به زبان ساده تر در صورت افزایش ارزش دلار به نسبت ارز های درون سبد افزایش یابد، روند شاخص دلار صعودی است و در صورتی که این ارزش کاهشی باشد روند شاخص نزولی می باشد.

 

در سال 1973 برای اولین بار توسط شرکت “Inter Continental Exchange(ICE)” نماد شاخص دلار با توجه به میانگین وزنی 6 ارز دیگر معرفی شد.

 

علت استفاده از ارزهای دیگر مقاسیه دلار با آنها بود و آن 6 ارز دیگر که معرفی شدند، هرکدام سهم مشخصی در سبد و بازار داشتند.

 

این سبد ارزهای خارجی در برابر دلار عبارت بود از (یورو «EUR»، ین ژاپن «JPY»، کرون سوئد «SEK»، فرانک سوئیس «CHF»،پوند انگلستان «GBP»، دلار کانادا «CAD») هر یک از این ارزها با توجه به گستردگی خود در معاملات سهمی در بازار دارند.

 

طبیعی است از آنجا که یورو ارز پایه اتحادیه اروپا می باشد سهم بیشتری نسبت به دیگر ارز ها داشته باشد؛ از این رو تقسیم سهم میان این ارز ها به شرح زیر می شود.

 

  • یورو: %57.6
  • ین ژاپن: %13.6
  • پوند انگلستان: %11.9
  • دلار کانادا: %9.1
  • کرون سوئد: %4.2
  • فرانک سوئیس: %3.6

 

البته در سال 1999 زمانی که یورو در اتحادیه اروپا به عنوان ارز مرجع مورد توجه قرار گرفت، در این سبد ارزی تغییراتی ایجاد شد، که هم اکنون به این صورتی که مشاهده می نمایید ارائه شده است.

 

برای درک بهتر ارزش نماد شاخص دلار در لایت فارکس، بهتر است نیم نگاهی به روند فراز و نشیب ارزش شاخص دلار آمریکا داشته باشیم، از سال 2003 تاکنون.

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس-نماد شاخص دلار در فارکس-نماد شاخص دلار در متاتریدر
🟡ارزش نماد شاخص دلار در لایت فارکس

 

همانطور که در نمودار بالا مشاهده می نمایید، از سال 2001 تا سال 2010 که کشور امریکا در بحبوحه جنگ عراق قرار داشته، افت بسیار زیادی را تجربه کرده.

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس را می توان یکی از محبوب ترین نماد هایی دانست که بروکر لایت فارکس آن را ارائه نموده، که در ادامه به بررسی بیشتر آن خواهیم پرداخت.

 

🔍 بررسی نماد شاخص دلار در حساب های لایت فارکس

بروکر لایت فارکس در دو حساب کلاسیک و ECN خود این امکان را برای کاربران بوجود آورده، که بتوانند در نماد شاخص دلار در لایت فارکس به معامله بپردازند.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

مشخصا همانطور که در مقالات متعددی که توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو ارائه شده بیان نموده ایم، میزان اسپرد نماد شاخص دلار در لایت فارکس در حساب ECN پایین تر از حساب کلاسیک لایت فارکس می باشد، اما نیاز به پرداخت مبلغی به عنوان کمیسیون دارد.

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس-نماد شاخص دلار در فارکس-نماد شاخص دلار در متاتریدر
هزینه های معاملاتی نماد شاخص دلار در لایت فارکس

 

در جدول زیر می توانید به مقایسه شرایط معاملاتی در نماد شاخص دلار در لایت فارکس در حساب کلاسیک و حساب ECN لایت فارکس بپردازید.

 

نوع حساب معاملاتی حساب کلاسیک حساب ECN
اسپرد از 1.5 پیپ از 1 پیپ
کمیسیون 5$ در هر لات
دقت در قیمت دهی تا 2 رقم اعشار تا 2 رقم اعشار
حداقل حجم معامله 0.1 لات 0.1 لات
میزان اهرم 1:100 1:100
مارجین [%] %1 %1
بهره خرید 3.786- 3.786-
بهره فروش 3.426- 3.426-
استاپ اوت 0 0
اجرای سفارش Market Execution Market Execution

🟡 جدول مقایسه شرایط معاملات نماد شاخص دلار در لایت فارکس در حساب کلاسیک و ECN

 

همچنین کاربرانی که مشتاق به معامله در این نماد می باشند می توانند از ساعت 3:00 تا 24:00 در روز های دوشنبه تا جمعه به معامله در نماد شاخص دلار در لایت فارکس بپردازند.

 

⚠ نکته بسیار مهم: نرخ بهره شبانه شاخص دلار در لایت فارکس

دقت داشته باشید، بهره شبانه در معاملات شاخص دلار در لایت فارکس مانند بسیاری از نماد های دیگر در لایت فارکس از روز دوشنبه تا جمعه با نرخ 3 برابر محاسبه می گردد.

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

🟢 نحوه محاسبه شاخص دلار در لایت فارکس

همانطور که ذکر نمودیم، شاخص دلار [USDX] میانگین وزنی-هندسی می باشد از دلار و 6 ارز دیگر؛ حال برای محاسبه این شاخص چگونه باید عمل کرد؟

 

برای محاسبه شاخص دلار فرمولی در نظر گرفته شده، که به عواملی چون «نرخ برابری دلار در برابر ارزهای معرفی شده و درصد وزنی ارزهای معرفی شده» بستگی دارد.

 

درنتیجه فرمول محاسبه شاخص دلار به صورت زیر می شود.

 

EURUSD(-0.579)×USDJPY(0.136)×GBPUSD(-0.119)×USDCAD(0.091)×USDSEK(0.042)×USDCHF(0.036)×50.14348112=USDX

 

🟢 مشاهده نماد شاخص دلار در لایت فارکس در کابین شخصی

کاربران پس از مراجعه به کابین شخصی بروکر لایت فارکس در همان صفحه نخست می توانند “ابزار های معاملاتی را مشاهده نمایند و با انتخاب گزینه «شاخص های فراگیر سهام» در میان نماد های معرفی شده نماد شاخص دلار در لایت فارکس را مانند تصویر زیر مشاهده نمایند.

 

نماد شاخص دلار در لایت فارکس-نماد شاخص دلار در فارکس-نماد شاخص دلار در متاتریدر
🟡 مشاهده نماد شاخص دلار در لایت فارکس در کابین شخصی

 

ثبت نام در بروکر لایت فارکس

 

➕ نظر کارشناسان درباره نماد شاخص دلار در لایت فارکس

به طور که کلی به دلایل متعدد مانند «عدم وجود مشکل در بروکر لایت فارکس در اجرای معاملات در هنگام پخش اخبار و اسپرد بسیار رقابتی در لایت فارکس به نسبت دیگر رقبا» هموارد جهت معامله در شاخص ها کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو بروکر لایت فارکس را پیشنهاد نموده اند.

 

از آنجا که بسیار از کاربران ممکن است مشتاق به معامله در این نماد باشند و نیاز به اطلاعات بیشتر نیز داشته باشند، می توانند با کارشناسان ما در تلگرام جهت کسب پشتیبانی و مشاوره رایگان تماس حاصل نمایند.

سوالات متداول

1️⃣ نماد اختصاری شاخص دلار در لایت فارکس چیست؟

💡نماد اختصاری شاخص دلار در لایت فارکس [USDX] می باشد، که در متاتریدر 4 لایت فارکس با نماد [َUSDLFX] نمایش داده می شود، اما در متاتریرد 5 با همان اختصار نماد دلار در لایت فارکس نمایش داده می شود.

کاربران برای استفاده از شرایط بسیار مناسب معاملات در نماد دلار در لایت فارکس می توانند از طریق لینک قرار داده شده اقدام به ثبت نام در بروکر لایت فارکس نمایند.

2️⃣ آیا امکان معامله در نماد شاخص دلار در لایت فارکس در متاتریدر 4 و 5 امکان پذیر است؟

❌ خیر، به تازگی نماد شاخص دلار در لایت فارکس از متاتریدر 4 لایت فارکس حذف شده و فقط در متاتریدر 5 لایت فارکس امکان اجرای معاملات را دارد.

درج نظر