📖 مروری بر بهترین استراتژی های اسکالپ فارکس 📈

🔍بررسی تعدادی از برترین استراتژی های اسکالپ فارکس📊

در مقاله اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ با انواع معاملات اسکالپ آشنا شدیم و مواردی را که برای یک اسکالپر مهم است بیان نمودیم.

 

در این مقاله به بررسی برترین استراتژی های اسکالپ میپردازیم، همچنین سعی شده کاربران را با ساده ترین استراتژی اسکالپ تا اسکالپ فارکس حرفه ای آشنا کنیم.

 

استراتژی اسکالپ با پاریس اکشن،آموزش حرفه ای اسکالپ فارکس،بهترین استراتژی های اسکالپ فارکس

 

معاملات اسکالپ از جمله سریع ترین معاملات میباشد که معامله گران بسیاری را به خود جذب نموده است، این معاملات در اغلب اوقات در تایم فریم های بسیار کوتاه انجام میشود، کاربران میتوانند در مقاله اسکالپ چیست بطور کامل با آنها آشنا شوند.

 

در جدول زیر میتوانید اطلاعاتی درباره معاملات اسکالپ مشاهده نمایند.

 

بروکر های مناسب معاملات اسکالپ بررسی برترین بروکر های فارکس
پشتیبانی جهت انتخاب بروکر در واتس آپ مشاوران ما در واتس آپ
پشتیبانی جهت انتخاب بروکر مناسب در تلگرام مشاوران ما در تلگرام
نوع معاملات اسکالپ
نوع مطلب بررسی تعدادی از استراتژی های فارکس
برترین بروکر های فارکس برترین بروکر های فارکس

 

🔦 چگونه با استراتژی اسکالپ معامله نماییم

یک معامله گر اسکالپ با استفاده از استراتژی های اسکالپ متفاوتی اقدام به معامله مینماید، این استراتژی ها در تایم فریم ها و در صد های سود متفاوت میباشند، مقدار سود هر معامله بسته با نوع دارایی بین 0.1 تا 0.25 در صد متفادت است.

 

در روش دیگر معاملات اسکالپ، معامله گر اقدام به ردیابی دارایی مورد نظر میکند و در فرصتی مناسب که دارایی به حداکثر نزول و یا سعود خود رسیده است، اقدام به معامله در بازار نمایند.

 

برای این که حداکثر سعود و یا نزول یک دارایی متوجه شوید، باید با مفهوم های سطوح مقاومت و حمایت آشنا شوید، این روش نیاز به تمرکز و همچنین آموزش بسیار دارد و همچنین دستورات در این استراتژی باید بی عیب و نقص اجرا شود.

 

تکنیک اسکالپ فارکس،جدیدترین استراتژی اسکالپ،دقیق ترین استراتژی اسکالپ

 

استراتژی دیگری که بسیاری از معامله گران از آن استفاده میکنند، استفاده از تحلیل فاندامنتال میباشد. معامله گران با زیر نظر گرفتن اخبار و رویدادهای آینده و یا اکنون که باعث افزایش نوسان در دارایی مورد نظر میشود، اقدام به معامله در نوسانات میکنند.

 

حال که اندکی با معاملات اسکالپینگ آشنا شدید، در ادامه با تعدادی استراتژی اسکالپ فارکس آشنا خواهید شد. که توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو گرد آوری شده.

 

اما پیش از آن، بهتر است اندکی با ویژگی های معاملات اسکالپ در فارکس آشنا شوید.

 

مشاوران ما در تلگرام جهت انتخاب بروکر مناسب اسکالپ

 

اصول پایه ای معاملات اسکالپ

معاملات اسکالپ چند اصول پایه دارند، که تمام استراتژی های اسکالپ از آنها استفاده مینمایند، این اصول سه دسته است، که در زیر به آنها اشاره مینماییم.

 

1.حضور کمتر در بازار خطر کمتر برای معاملات: معامله گران باید بدانند که در تایم فریم های کوتاه اصلا قرار نیست اتفاقات بزرگی را مشاهده نمایید، همانطور که احتمال وقوع اتفاقات بد هم بسیار پایین میاید.

 

2.استفاده از حرکات کوچکتر و سهولت در دستیابی به آنها: نوسانات بزرگ در بازار های مالی نیاز به تغییرات بزرگ در عرضه و تقاضا دارد، از این رو تغییر 0.01 دلاری بسیار ساده تر از تغییر 1 دلاری میباشد.

 

3.تگرار بیشتر موقعیت معاملاتی : در بازار های مالی حرکات کوچکتر را بیشتر میتوانید مشاهده نمایید، این حرکات حتی در بازار های آرام نیز قابل مشاهده هستند، اما تکرار حرکات بزرگ بسیار کم تر مشاهده میشود.

 

مواردی که در بالا ذکر شد اصول پایه ای معاملات اسکالپ میباشد، که معامله گران باید آن ها را به طور کامل مد نظر خود قرار دهند.

 

📌 استراتژی های اسکالپ برای معاملات اصلی و مکمل

معامله گرانی که سبک معاملات اسکالپ را به عنوان سبک اصلی معاملات خود انتخاب میکنند، ممکن است در روز بیش از 100 معامله را انجام دهند. در این معاملات از تایم فرم های بسیار کوتاه استفاده میشود، این تایم فرم ها حتی تا 1 دقیقه نیز میباشد.

 

معاملات اسکالپ در فارکس،معاملات سریع اسکالپ با پرایس اکشن،بهترین استراتژی اسکالپ طلا بدون اندیکاتور

 

معامله گران دیگری نیز هستند که به عنوان مکمل از سبک معاملاتی اسکالپ استفاده میکنند، این به آن معنا میباشد که این معامله گران در کنار معاملات طولانی مدت خود از سبک اسکالپ استفاده میکنند، که از نوسانات کوچک در روند معامله طولانی خود نیز کسب سود نمایند.

 

اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ

 

این سبک معاملاتی را در اصطلاح سبک چتر (Umbrella) میگویند، این سبک به معامله گران در حذف هزینه های اولیه و کسب سود بیشتر بسیار کمک میکند.

 

📍 نکات مهم برای اسکلپر های مبتدی

معامله گرانی که به تازگی از سبک اسکالپ برای ترید های روزانه خود استفاده مینمایند، باید نکاتی را بدقت مد نظر داشته باشند، که بتوانند از استراتژی ها اسکالپ در معاملات خود بیشترین سود را کسب نمایند.

 

معنی اسکالپ در فارکس ، معامله با اسکالپ،معنی اسکالپینگ

 

این موارد به شرح زیر است.

شرح نکات معاملات اسکالپ

 

 1. اجرای اردر (Order Execution):

افرادی که تازه با سبک معاملاتی اسکالپ مشغول معامله شده اند، با اجرای اردر مشکلات بسیاری دارند و از آنجا که زمان در این معاملات حرف اول را میزند، اجرای بموقع اردر ها بسیار مهم است، برای این مورد از ابزار هایی مانند DAT و یا Quotations Level 2 استفاده نمایند.

 

 1. تکرار و هزینه ها (Frequency & Cists):

معامله گران اسکالپ به دلیل تعداد بالای معاملات و همچنین دریافت سود های کم از معاملات بسیار باید به هزینه های خود توجه نمایند، تکرار معاملات میتواند هزینه های بسیاری را به معامله گران تحمیل کند.

البته توجه به این نکته که انتخاب بروکر مناسب برای اسکالپ که هزینه کمتری داشته باشد و همچنین اجازه معاملات اسکالپ را به معامله گران بدهد، بسیار اهمیت دارد. برای اطلاع کامل از این موضوع میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید.

 

بررسی برترین بروکر های فارکس

 

 1. معامله (Tradeing):

یک معامله گر اسکالپ باید بخوبی بازار را بشناسد، این به آن معنا است که بخوبی باید با روند و قدرت روند آشنا باشند و نمادی را که با آن معامله میکنند بخوبی بشناسند و رفتار آن نماد را بخوبی بداند.

 

 1. سمت معامله (Trading Sides):

معامله گرانی که به تازگی اقدام به معامله در سبک اسکالپ نموده اند، اغلب در ابتدا سمت خریدار را انتخاب میکنند، سپس به مرور زمان و ارتقاء سطح دانش و معلومات خود، تعادلی نسبی بین طرف خریدار و فروشنده در معاملات کوتاه و طولانی خود ایجاد مینمایند.

 

 1. تجزیه و تحلیل تکنیکال (Technical Analysis):

در بازار های مالی رقابت بسیار گسترده ای برای کسب سود در جریان است، برای اینکه معامله گران بتوانند با دیگر معامله گران به رقابت باید به تجزیه و تحلیل تکنیکال مسلط شوند.

 

 1. حجم معامله (Volume):

اساس معاملات اسکالپ بر سود های کوچک و زمان کوتاه میباشد، این معاملات در صورت موفقیت آمیز خواهد بود که حجم معاملات به طور کامل مدیریت شود، به عبارتی دیگر ترید هایی با حجم بالا به نقدینگی کم تری نیاز دارد، که بسیار دقیق باید مدیریت شود.

 

 1. نظم (Discipline):

زمان ، دقت و مدیریت در معاملات اسکالپ حرف اول را میزنند و برای این که بدستی بتوان تمام این موارد را اجرا نمایید، باید بسیار منظم باشید. این نظم در تمام معاملات باید جریان داشته باشد به طور مثال، معامله امروز را به روز دیگری نباید موکول نمود و یا محاسبه هزینه ها را دقیقا در وقت خود باید انجام دهید.

 

📋 ویژگی های مهم معاملات اسکالپ

پیش از شمردن ویژگی های معاملات اسکالپ اندکی با تعریف این معاملات مجدد آشنا شوید.

 

معاملات اسکالپ را میتوان یکی از سخت ترین و چالش برانگیز ترین سبک معاملاتی نامید، علت سختی این سبک معاملاتی این است که نیاز به نظم، انضباط و تمرگز بسیار زیادی دارد و معامله گران این سبک باید بسیار به این موراد دقت نمایند.

 

اسکالپ یک دقیقه ای،اسکالپینگ با ایچیموکو،استراتژی اسکالپ با مکدی

 

علل استفاده از سبک اسکالپ

علت این که معامله گران به این سبک روی می آورند را میتوان موارد زیر بیان نمود.

 • کمتر بودن خطرات در بلند مدت
 • تعداد بیشتر معاملات در طول روز یا هفته
 • ایجاد امکان مبارزه با حرص و طمع به علت اهداف معاملاتی با سود های کم
 • تعدد بسیار در فرصت های معاملاتی

 

ویژگی های استفاده از سبک معاملاتی اسکالپ

حال که با تعاریفی کلی از معاملات اسکالپ فارکس آشنا شدید، بهتر است با تعدادی از ویژگی های این معاملات نیز آشنا شوید.

 

الپاری فارکس،چگونه در آلپاری ترید کنیم،آلپاری انواع حساب

 

 • استفاده از فعالیت بازار و سود گرفتن از حرکات کوچک.
 • اسکلپر ها میتوانند با سه شاخص فنی که روی تایم فریم پایین تنظیم شده است، چالش های بازار را رد کنند.
 • معاملات اسکالپ از بهترین سبک معاملات در نوسانات بازار میباشد و معامله گران با استفاده از استراتژی های اسکالپ میتوانند، در فارکس و کریپتو سود های مناسبی کسب نمایند.

 

📢 معرفی تعدادی از استراتژی های اسکالپ در فارکس و باینری آپشن

در ادامه به بررسی تعدادی از برترین استراتژی های اسکالپ در فارکس میپردازیم و این استراتژی ها را با جزئیات توضیح خواهیم داد، تا کاربران بتوانند براحتی از آنها استفاده نمایند.

 

البته همانطور که ذکر نمودیم توجه به جزئیات و اجرای دقیق این استراتژی ها بسیار اهمیت دارد.

 

💲 شکست و برخورد مجدد به میدان متحرک

یکی از ساده ترین و کاربردی ترین استراتژی های اسکالپینگ را میتوان پولبک به خط روند دانست. در این استراتژی زمانی که قیمت به خط میانگین متحرک برخورد میکند، در جهت روند اصلی یک پرش و یا بازگشت را انجام میدهند.

 

کپی ترید امارکتس ، کپی تریدینگ آمارکتس ، بروکر آمارکتس

 

موارد مهم در استفاده از استراتژی شکست و برخورد مجدد

در این استراتژی باید مواردی را به دقت مد نظر داشته باشید، این موارد به شرح زیر میباشد.

 • قدرت روند (مومنتوم) بسیار قوی
 • روندی قابل تشخیص و کاملا واضح
 • در روند نقاط اصلاحی و پولبک ها کامل قابل تشخیص می باشد
 • محرز بودن مناطقی که به میانگین متحرک (EMA) 200 نفوذ کرده باشند، این نفوذ میتواند سعودی یا نزولی باشد.
 • برگشت به روند قبل

 

در تصویر زیر به طور کامل میتوانید مشاهده نمایید، زمانی که روند قیمت به میانگین متحرک (EMA) نفوذ کرده، مجدد به آن برخورد نموده و به حرکت خود ادامه داده است.

 

بهرتین تنظیم اندیکاتور EMA،اندیکاتور EMA200،اندیکاتورEMAدر متاتریدر

 

این استراتژی را میتوان از ساده ترین و کاربردی ترین استراتژی های اسکالپ فارکس دانست. معامله گران بسیاری از این استراتژی استفاده مینمایند، البته باید دقت داشته باشید، که تمام استراتژی هایی که برای شما شرح میدهیم نیاز به دقت و تمرکز بالایی دارند.

 

💲 استراتژی Stochastic اسکالپینگ

به طور کلی اسیلاتور ها را میتوان شاخص های تاخیری نامید، از این رو امکان دارد سیگنال های غلط بسیاری را ارائه نمایند. اما ترکیب این استراتژی با اسکالپ، میتواند ضریب خطای سیگنال را پایین بیاورد.

 

اسیلاتور Stochastic دو سطح مهم دارند، سطح پایین را منطقه اشباع فروش سطح بالا را منطقه اشباع خرید مینامند، زمانی که دو خط نشانگر ناحیه بالا به سمت پایین عبور میکنند، یک سیگنال فروش صادر میشود و زمانی که از ناحیه پایین به سمت بالا عبور نمایند، یک سیگنال خرید صادر مینماید.

 

دقت داشته باشید این استراتژی نیاز به ترکیب با دیگر استراتژی های دیگر دارد، تا بتوانید سیگنال های بهتری دریافت نمایید، علت این  امر در تاخیری بودن اسیلاتور است، که حدود 50 درصد از سیگنال ها درست میباشد.

 

از این رو با ترکیب این استراتژی با استراتژی های پرایس اکشن به زبان ساده تر تشخیص درست روند و نواحی مقاومت و حمایت، میتوانید در صد خطای این استراتژی را بسیار کاهش دهید و سود های بسیار مناسبی را کسب نمایید.

 

لایت فارکس، لایت فارکس بدون فیلتر،لایت فارکس ثبت نام

 

ترکیب استاکاستیک با بولینگر باند

به طور مثال برخی معامله گران استراتژی استوکاستیک را با بولینگرباند ترکیب مینمایند، در این ترکیب زمانی که اسیلاتور استاک استیک سیگنالی را صادر میکند، با استفاده از بولینگر باند این سیگنال را تایید میکنند، سپس به معامله میپردازند.

 

اندیکاتور بولینگر باند سه خط دارد، که به صورت موازی با یکدیگر در حرکت هستند، زمانی که نمودار قیمت از خط بالای بولینگر عبور کند و همچنین اسیلاتور استوکاستیک نیز سیکنال فروش را صادر نماید، میتوانید اقدام به بازکردن معامله sell نمایید.

همچنین به همین صورت برای معاملات buy نیز عمل مینماییم، با این ترکیب میتوان استراتژی استوکاستیک را تا حدود 20 درصد بهبود ببخشید.

 

در تصویر زیر به طور کامل این استراتژی برای کاربران مشخص شده است.

 

بولینگر باند چیست ،بولینگر باند استراتژی، بولینگر باند آموزش

 

دقت داشته باشید همانطور که ذکر شد، سیگنال های اشتباه زیادی ممکن است برای شما صادر شود و تشخیص این سیگنال های اشتباه فقط با تمرین بسیار در بازار و دریافت رفتار دارایی مورد نظر امکان پذیر است.

 

ترکیب استوکاستیک (Stochastic) با میانگین متحرک (EMA)

این ترکیب قوانینی دارد و باید تغییراتی در تنظیمات اندیکاتور و اسیلاتور اعمال نمایید، که در ادامه به آنها آشنا خواهیم شد.

 

در این استراتژی خط میانگین متحرکت 200 را به عنوان یک سطح مقاوت و حمایت در نظر میگیریم و با توجه به سطوح استاتیکی و همچنین در نظر گرفتن واگرایی اوسیلاتور استوکاستیک میتوانیم به موقعیت های بسیار عالی دست پیدا کنیم.

 

بررسی برترین بروکر های فارکس

 

در جدول زیر میتوانید مشخصات استراتژی را مشاهده کنید.

 

نوع دارایی اغلب دارایی ها
تایم فریم تایم فریم های پایین مانند 5 دقیقه
نوع معامله اسکالپ
نوع بازار فارکس ، سهام ، کریپتو

 

همانطور که بیان شد، این استراتژی نیاز دارد که تنظیمات خاصی را روی میانگین متحرک (EMA) و استوکاستیک (Stochastic) اعمال نمایید این تغییرات به شرح زیر میباشد.

 

تنظیمات میان گین متحرک

در جدول زیر تغییرات میانگین متحرک EMA را میتوانید مشاهده نمایید.

 

Period 200
Shift 0
MA method Exponential
Apply to Close
Style اختیاری

 

آموزش اندیکاتور EMA ، استراتزی اندیکاتور EMA،تنظیمات اندیکاتور EMA

 

تنظیمات استاک استیک

کاربران همچنین میتوانند تنظیمات اندیکاتور استوکاستیک Stochastic را، در جدول زیر مشاهده نمایند.

 

%K period 5
Slowing 3
%D period 3
Price field Low/High
MA method Simple

 

اندیکاتور Stochastic،اندیکاتور استاک استیک،اندیکاتور استوکاستیک فارکس

استفاده از این استراتژی قوانینی نیز دارد، که باید معامله گر به آن بسیار پایبند باشد این قوانین به شرح زیر میباشد.

 

اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ

 

قوانین استفاده از استراتژی استوکاستیک (Stochastic) با میانگین متحرک (EMA)

درمعاملات خرید کاربران باید مراحل زیر را به صورت کامل و دقیق اجرا نمایند.

1.در ابتدا قیمت باید به یک سطح حمایت استاتیک و خط میانگین متحرک (EMA) برخورد کند.

2.سپس کاربران میتوانند واگرایی و یا همگرایی در اسیلاتور استوکاستیک مشاهده نمایند، این به معنای تشکیل دره ها و یا قله های بالاتر و پایین تر از یکدیگر هستند.

3.در این زمان کاربران میتوانند دره ها و قله های قیمتی را در چارت قیمتی مشاهده نمایند.

4.در انتها کاربران میتوانند مشاهده نمایند، خط آبی رنگ اوسیلاتور استوکاستیک خط قرمز را قطع میکند و روند خود را ادامه میدهد.

 

در تصویر زیر میتوانید مراحل بالا را به طور کامل مشاهده نمایید.

 

آموزش اندیکاتور استوکاستیک،اندیکاتور استوکاستیک در فارکس،اندیکاتور استوکاستیک چیست

 

استفاده از استراتژی در معاملات فروش مانند حالت معاملات خرید میباشد، البته با این تفاوت که باید محل تلاقی در بالای خط میانگین متحرک به سمت پایین باشد و در اسیلاتور استوکاستیک نیز محل تلاقی در ناحیه اشباح خرید به سمت پایین باشد مشابه تصویر زیر.

 

حد سود و حد زیان استراتژی استوکاستیک با میانگین متحرک

البته در تمام استراتژی هایی که بیان میشود قرار دادن حد سود و حد زیان بسیار مورد اهمیت میباشد و در این استراتژی حد سود و حد زیان به صورت زیر تعیین میشود.

 

حد ضرر
معاملات خرید زیر محل برخورد قیمت با EMA200 و حمایت استاتیکی
معاملات فروش بالای محل برخورد قیمت با EMA 200 و مقاومت استاتیکی

 

حد سود
معاملات خرید سطح مقاومت پیش رو
معاملات فروش سطح حمایت پیش رو

 

💲 استراتژی اسکالپ EMA3 برای مبتدی ها

استرتژی اسکالینگ که در این بخش برای کاربران توضیح داده میشود، بسیار ساده است و برای افرادی که به تازگی وارد این بازار شده اند، بسیار مناسب است و میتواند موقعیت های بسیار عالی را در اختیار معامله گران قرار بدهد.

 

البته باید در نظر داشته باشید، که در تمام معاملات با هر استراتژی اصلی ترین و مهم ترین بخش معامله مدیریت ریسک و سرمایه میباشد، که بسیار باید به آن دقت شود.

 

بروکر باینری پاکت آپشن ، استراتژی باینری پاکت آپشن ، ربات باینری آپشن پاکت آپشن

 

در این استراتژی کاربران از سه اندیکاتور میانگین متحرک (EMA) با تنظیمات متفاوت استفاده مینمایند.

 

این اندیکاتور ها سه اصل مهم در تحلیل قیمت را میتوانند به ما نمایش دهند، این سه اصل به شرح زیر میباشد.

 • جهت روند: نشان دهند دقیق روند سعودی یا نزولی
 • قدرت روند: نشان دهنده میزان قدرت در روند تشکیل شده
 • سطوح حمایت و مقاومت دینامیکی: محل هایی که قیمت با حمایت ها و مقاومت های خریداران و یا فروشنده ها مواجه میشوند.

 

تنظیمات میانگین های متحرک

تنظیمات میانگین های متحرک را میتوانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

نوع اندیکاتور رنگ زمان بندی (Priod)
EMA 1 سبز 50
EMA 2 آبی 100
EMA 3 قرمز 150

 

در این استراتژی اسکالپینگ از شیب خطوط میانگین متحرک و همچنین محل قرار گرفتن قیمت نسبت به این خطوط به معامله گران کمک میکند، تا نقاط ورود و خروج بسیار مناسبی را برای ورود به بازار بیابند.

 

مشخصات استراتژی اسکالپ EMA3

در جدول زیر میتواند مشخصات این استراتژی را به طور کامل مطالعه نمایید.

 

نوع دارایی دارایی های پرنوسان و دارای روند
تایم فریم تایم فریم پایین مانند 1 دقیقه
نوع معامله اسکالپ
بازار کریپتو ، فارکس و …

 

برای استفاده از این استراتژی معاملاتی اسکالپ میتوانید، مراحل زیر را طی نمایید و این مراحل را مانند قوانین بدون تغییر به طور کامل اجرا نمایند.

 

مشاوران ما در تلگرام جهت انتخاب بروکر مناسب اسکالپ

 

قوانین و مراحل معاملات خرید با استراتژی اسکالپ EMA3

قوانین و مراحل معاملات خرید با استفاده از استراتژی اسکالپ میانگین متحرک به شرح زیر است.

1.در ابتدا برای معاملات خرید چارت قیمت باید، در بالای میانگین های متحرکی که استفاده میکنیم باشد.

2.سپس باید توجه نماییم که شیب خطوط باید بین 30 تا 60 درجه باشد، البته 45 درجه بهترین حالت این شیب میباشد.

3.سپس قیمت باید یک پول بک به میانگین متحرک 50 بزند، دقت داشته باشید که قیمت نباید زیر میانگین متحرک 100 قرار بگیرد.

4.در انتها همانطور ذکر شد این روند باید به صورت پول بک باشد، به این معنا که قیمت باید مجددا به بالای خط میانگین متحرک 50 بازگردد.

 

میتوانید در تصویر زیر مراحل را به طور کامل مشاهده نمایید.

 

اندیکاتور ema 200،اندیکاتورema در متاتریدر 4،اندیکاتور ema برای متاتریدر5

 

قوانین و مراحل معاملات فروش با استراتژی اسکالپ EMA3

قوانین و مراحل معاملات فروش با استفاده از استراتژی اسکالپ EMA3  به شرح زیراست.

 

کاربران باید مطابق با مراحل معاملات خرید تمام مراحل را طی نمایند و با توجه به اینکه میانگین متحرک 50 همراه با قیمت حرکت میکند، در معاملات فروش نیز مانند معاملات خرید باید به این EMA توجه کنید.

 

حد سو و حد زیان استراتژی EMA3

استفاده از استراتژی اسکالپ EMA3 نیز ملزم به اجرای حد سود و زیان است و نباید این مورد را فراموش نمایید.

 

در جدول زیر کاربران میتوانند حد سود و حد زیان در نظر گرفته شده برای این استراتژی را مشاهده نمایند.

 

معاملات خرید
حد سود قله و یا مقاومت قبل
حد ضرر زیر خط EMA 100

 

معاملات فروش
حد سود دره یا حمایت قبل
حد ضرر بالای خط EMA 100

 

همچنین کاربران میتوانند از تراز های فیبوناچی برای قرار دادن حد سود و حد ضرر مناسب استفاده نمایند و در زمانی که به سود مناسب رسیدند، حد ضرر خود را در ناحیه سود قرار دهند و با استفاده از این ترفند، معامله خود را ریسک فری نمایند.

 

💲استراتژی اسکلپ محبوب با اندیکاتور MACD

یکی از محبوب ترین ابزار های معاملاتی که بسیاری از معامله گران از آن استفاده می نمایند اسیلاتور MACD میباشد، این اسیلاتور نمایانگر میزان خرید و فروش در یک نماد میباشد. اسیلاتور MACD با ساختار بسیار عالی خود میتواند موقعیت های بسیار عالی را به کاربران ارائه مینماید.

 

مشاوران ما در واتس آپ جهت انتخاب بروکر مناسب اسکالپ

 

مزایای اندیکاتور مکدی

از مزایای اندیکاتور مکدی میتوان به موارد زیر اشاره نمود.

 • قابلیت استفاده در تمام نماد ها
 • مناسب برای تمام سطوح معامله گران
 • سیگنال های بسیار دقیق با ضریب خطای پایین در صورت استفاده صحیح
 • رابط کاربری بسیار مناسب

 

حال که اندکی با این اندیکاتور آشنا شدید، بهتر است با استراتژی اسکالپ که با کمک این اندیکاتور نقاط ورود و خروج بسیار دقیقی را نمایش میدهد، آشنا شوید.

 

مشخصات استراتژی مکدی

در جدول زیر میتوانید مشخصات استراتژی اسکالپ مکدی را مشاهده نمایید.

 

نوع دارایی تمامی نماد ها
تایم فریم تمامی تایم فریم ها
نوع بازار تمام بازار های مالی

 

قوانین و مراحل استراتژی اسکالپ MACD

قوانین و مراحل استراتژی اسکالپ MACD به شرح زیر است.

 

در اندیکاتور مکدی کاربران میتوانند قدرت روند را مشاهده نمایند، با استفاده این سیگنال میتوانید متوجه شوید، در چه زمانی میتوانید وارد معامله شوید، یا از آن خارج شوید.

در زمانی که کندل های قیمتی رو به کاهش ارتفاع و تغییر جهت میباشند، میتوانید مشاهده کنید که روند رو به تغییر است، با استفاده از این اسیلاتور به راحتی میتوانید روند و زمان تغییر روند را تشخیص دهید و از آن بخوبی استفاده نمایید.

 

بررسی برترین بروکر های فارکس

 

در تصویر زیر این مورد به طور کامل نمایش داده شده است.

 

اندیکاتور مکدی،استراتژی اندیکاتور مکدی،اندیکاتور مکدی چیست

 

حد سود و حد زیان استراتژی مکدی

در استراتژی اسکالپ مکدی نیز کاربران بسیار باید به حد سود و حد زیان خود دقت نمایند. حد سود و حد زیان این استراتژی را میتوانید در جدول زیر مشاهده نمایید.

 

در معاملات خرید
حد سود سطح مقاومت پیشین
حد ضرر نزدیک ترین دره به قیمت

 

اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ

 

پر معاملات فروش
حد سود سطح حمایت پیشین
حد ضرر نزدیک ترین قله به قیمت

 

💲 استراتژی اسکالپ با استفاده از MACD-RVI

یکی از مناسب ترین استراتژی برای معاملات روزانه و اسکالپ سریع استراتژی اسکالپ MACD-RVI میباشد. درعین سادگی، این استراتژی را میتوان یکی از پرسود ترین استراتژی های اسکالپ دانست.

 

آمارکتس بدون فیلتر،آمارکتس دانلود،آمارکتس ورود

 

در این استراتژی با استفاده از میله های نمایشگر سطح خرید اندیکاتور مکدی و تقاطع خطوط اندیکاتور RVI سیگنال های معاملاتی بسیار عالی تحت اختیار معامله گران قرار میگیرد. همچنین با استفاده از تغییر فاز میله های اندیکاتور مکدی، میتوان زمان مناسب برای خروج از معامله را به خوبی مشاهده نمایید.

 

مشخصات استراتژی MACD-RVI

مشخصات استراتژی اسکالپ MACD-RVI در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

نوع دارایی اغلب دارایی ها
تایم فریم تمامی تایم فریم ها
بازار کلیه بازار های مالی
نوع معامله معمولی – اسکالپ

 

استراتژی اسکالپ مکدی ار وی آی نیاز به تنظیمات مشخصی برای اندیکاتورها دارد، که در جدول زیر نمایش داده شده است.

 

جدول تنظیم اندیکاتور MACD

 

Fast EMA 6
Slow EMA 20
MACD SMA 10
Apply to Close

 

مکدی اندیکاتور،مکدی کلاسیک،مکدی کلاسیک متاتریدر 4

 

جدول تنظیم اندیکاتور RVI

 

Period 10
RVI Style سبز
Signal Line Style قرمز

 

اندیکاتور RVI ، اندیکاتور rvi چیست ،

 

مراحل و قوانین معامله با استراتژی اسکالپ MACD-RVI

مراحل و قوانین معامله با استفاده از استراتژی اسکالپ MACD-RVI به شرح زیر میباشد.

 

این نکته شایان ذکر است، که امکان دارد در برخی مواقع یکی از مراحلزود تر مشاهده گردد، در این زمان معامله گر باید صبر کند تا تمام شروطی که ذکر میکنیم مشاهده شود، سپس اقدام به معامله نماید.

 

مشاوران ما در تلگرام جهت انتخاب بروکر مناسب اسکالپ

 

مراحل و قوانین معاملات خرید

1.ابتدا باید صبر کنید تا میله های نمایش گر قدرت خرید در اندیکاتور مکدی در بالای خط صفر قرار بگیرد.

2.در مرحله بعد خط سبز رنگ اندیکاتور RVI که خط آر وی آی نام دارد، باید خط قرمز رنگ را که خط سیگنال نام دارد را قطع نماید.

3.در انتها نیز میتوانید با استفاده از الگو های پرایس اکشن و یا خطوط روند در چارت قیمتی تاییده سوم را نیز کسب نمایید. (البته این مرحله برای اطمینان بیشتر میباشد و به صورت کاملا اختیاری است)

 

در تصویر زیر مراحل بالا به طور کامل به تصویر کشیده شده اند.

 

استراتژی اندیکاتور مکدی،اندیکاتور rvi چیست،استراتژی پرایس اکشن

 

مراحل و قوانین معاملات فروش

1.ابتدا باید صبر کنید تا میله های اندیکاتور مکدی تغییر جهت بدهند و به زیر خط صفر برگردند.

2.در مرحله بعد خط RVI باید خط سیکنال اندیکاتور RVI را رو به پایین قطع نماید.

3.در آخر نیز میتوانید مانند معامله خرید، اقدام به کسب اطمینان بیشتر با استفاده از الگوهای پرایس اکشن و خطوط روند نمایند.

 

حد سود و حد زیان در استراتژی MACD-RVI

حد سود و زیان در استراتژی اسکالپ مکدی – ار وی آی در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

معاملات خرید
حد سود خروج از معامله در زمان مشاهده میله های اسیلاتور در زیر خط صفر
حد ضرر قله و یا مقاوت نزدیک

 

معاملات فروش
حد سود خروج از معامله در زمان مشاهده میله های اسیلاتور در بالای خط صفر
حد ضرر دره و یا حمایت نزدیک

 

💲 استراتژی اسکالپ ترکیبی Stochastic+RSI+MACD

در استراتژی های اسکالپی که تاکنون توضیح داده شد با اندیکاتور RSI، اندیکاتور مکدی MACD  و اندیکاتور استوکاستیک Stochastic آشنا شدید. حال با ترکیب این سه اندیکاتور در کنار استراتژی های پرایس اکشن، میتوانید به سود های بزرگی دست پیدا کنید.

 

با استفاده از این استراتژی معاملاتی، کاربران میتوانند با تعداد کم معاملات به سود های بسیار عالی دست پیدا نمایند. این استراتژی همانطور که ذکر شد، در کنار الگوهای پرایس اکشن میتواند بسیار دقیق باشد و نقاط ورود و خروج بسیار مناسبی را به کاربران نمایش دهد.

 

بروکر آی سی ام بروکرز ، بروکر ای سی ام فارسی ، بروکر ای سی ام

 

در این استراتژی اندیکاتور RSI با خط 50 خود نقش نمایشگر روند را دارد، در کنار آن اندیکاتور استوکاستیک با استفاده از خطوط خود سیگنال های بسیار مناسبی را ارائه میکند و این سیگنال ها با استفاده از فیلتر اندیکاتور مکدی (MACD) راستی آزمایی میشود.

 

مجموع این سیگنال ها در کنار خطوط مقاومت و حمایت، خطوط روند و کانال های استراتژی پرایس اکشن میتواند، نقاط ورود محشری را در اختیار کاربران قرار بدهد.

 

مشخصات استراتژی اسکالپ

مشخصات استراتژی اسکالپ ترکیبی در جدول زیر قابل مشاهده است.

 

نوع دارایی اغلب دارایی ها
تایم فرم تمام تایم فریم ها
بازار تمام بازار های مالی
نوع معامله اسکالپ

 

در این استراتژی نیاز به تنظیم اندیکاتور ها به صورت شخصی میباشد، که در ادامه با این تنظیمات در جدول های مخصوص هر اندیکاتور آشنا خواهید شد.

 

تنظیمات اندیکاتور استوکاستیک (Stochastic)

 

%K Period 5
%D Period 3
Slowing 3
Price field Low/High
MA method Simple
Fix minimum 0
Fixed maximum 100
Main Colors Green
Signal Colors Red

 

آموزش اندیکاتور استوکاستیک،اندیکاتور استوکاستیک در فارکس،اندیکاتور استوکاستیک چیست

 

تنظیمات اندیکاتور RSI

 

Period 14
Apply to Close
Style Blue
Fixed minimum 0
Fixed maximum 100
Levels 50
style silver

 

اندیکاتور rsi،اندیکاتور RSI چیست ، استراتژی اندیکاتور RSI

 

 

تنظیمات اندیکاتور MACD

 

Fast EMA 12
Slow EMA 26
MACD SMA 9
Apply to Close
Fixed minimum OFF
Fixed maximum OFF

 

مکدی اندیکاتور،مکدی کلاسیک،مکدی کلاسیک متاتریدر 4

 

مراحل و قوانین معاملات خرید استراتژی اسکالپ ترکیبی

مراحل و قوانین معاملات استراتژی اسکالپ ترکیبی در معاملات خرید به شرح زیر است.

1.ابتدا باید دقت داشته باشید، که خطوط اندیکاتور استوکاستیک زیر خط چین 20 اندیکاتور باشد.

2.سپس باید منتظر شوید تا خط سبز رنگ اندیکاتور استوکاستیک خط قرمز اسیلاتور را رو به بالا قطع نماید، باید دقت داشته باشید که سایر شروط باید پیش از رسیدن این خطوط به خط 80 اندیکاتور استوکاستیک مهیا گردد.

3.از دیگر شروط باید به اندیکاتور RSI توجه کرد، که خط آن باید بالای خط چین 50 این اندیکاتور باشد.

4. آخرین شرط این استراتژی توجه به اندیکاتور مکدی است، که باید میله های آن در بالای خط صفر این اندیکاتور قرار بگیرد.

 

استراتژی اندیکاتور rsi ، استراتژی اندیکاتور مکدی ، اندیکاتور استوکاستیک

 

مراحل و قوانین استراتژی اسکالپ ترکیبی در معاملات فروش

1.ابتدا باید توجه کنید که خطوط اندیکاتور استوکاستیک باید در بالای خط 80 قرار بگیرد.

2.سپس باید توجه کنید که در چه زمانی خط سبز رنگ اسیلاتور استوکاستیک خط قرمز این اسیلاتور را رو به پایین قطع نماید، دقت داشته باشید که باید تمام شروط بعد که ذکر مینماییم، پیش از رسیدن این خطوط به خط 20 اجرا شود.

3.در ادامه باید دقت کنید که خط RSI باید در زیر خط چین 50 اسیلاتور RSI باشد.

4.آخرین شرط این استراتژی این است، که دقت کنید که میله های اندیکاتور (MACD) در پایین خط صفر قرار بگیرد.

 

استراتژی اندیکاتور rsi ، استراتژی اندیکاتور مکدی ، اندیکاتور استوکاستیک

 

حد سود و ضرر در استراتژی ترکیبی

قرار دادن حد سود و حد ضرر در معاملات امری بسیار مهم است، در این استراتژی حد سود و حد زیان به شرح زیر است.

 

در معاملات خرید
حد سود 1.5 برابر حد ضرر
حد ضرر نزدیک ترین دره به قیمت

 

بررسی برترین بروکر های فارکس

 

در معاملات فروش
حد سود 1.5 برابر مقدار حد ضرر
حد ضرر نزدیک ترین قله ه به قیمت

 

➕ نظر کارشناسان

استراتژی معاملاتی را میتوان تعیین قوانین دانست که در کسب سود به معامله گران کمک بسیاری مینماید. معامله گران موفق همیشه یک استراتژی مشخص برای خود دارند و بخوبی قوانین آن معاملات را  اجرا مینمایند.

 

در تمام استراتژی ها باید دقت داشته باشید، که حد سود و زیان بسیار مهم است و نباید به هیچ عنوان آنها را تغییر داد.

 

قوانینی که در تمام استراتژی ها حائز اهمیت است، شامل موارد زیر است.

 • ورود به معامله
 • تعیین حد ضرر
 • محافظت از سود

 

استراتژی های معاملاتی که در متن توضیح داده شد، توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو تست شده هستند و اگر کاربران بدستی از آنها استفاده نمایند، میتوانند سود های بسیار مناسبی را کسب نمایند.

سوالات متداول

1️⃣ برترین بروکر ها برای معاملات اسکالپ کدام است ؟

💡 بروکر های بسیاری معاملات اسکالپ را پشتیبانی مینمایند کاربران میتوانند برترین بروکر ها برای معاملات اسکالپ برای ایرانیان را در لینک قرار داده شده است.

🔖 اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ

2️⃣ چکونه میتوان جهت انتخاب بروکر مناسب معاملات اسکالپ مشاوره دریافت نمود؟

💡 برای دریافت مشاوره جهت انتخاب بهترین بروکر فارکس برای معاملات اسکالپ می توانید از لینک های زیر استفاده نمایید.

🔖 مشاوران ما در تلگرام

🔖 مشاوران ما در واتس آپ

3️⃣ ویژگی های معاملات اسکالپ چیست؟

💡 معاملات اسکالپ ویژگی های بسیاری دارند که برای بررسی آنها میتوانید به مطلب  اسکالپ چیست و انواع معاملات اسکالپ مراجعه نمایدد همچنین در متن به چند ویژگی این معاملات نیز اشاره شده است.

4️⃣ ساده ترین استراتژی اسکالپ برای مبتدی ها کدام است؟

💡 استراتژی ها معاملات اسکالپ نیاز به تمرین بسیار دارند و کاربران باید بدقت به اصول استراتژی پایبند باشند البته میتوان گفت که ساده ترین استراتژی اسکالپ استراتژی برخورد و برگشت به میدان متحرک میباشد که در متن کامل توضیح داده شده است.

5️⃣ نکات مهم برای اسکالپر های مبتدی چیست؟

💡در متن نکات مه برای اسکالپر های مبتدی که باید به آنها توجه نمایند را شرح داده ایم در زیر نیز میتوانید این نکات را بررسی نمایید.

 • اجرای اوردر
 • معامله
 • سمت معامله
 • تجزیه و تحلیل
 • حجم معامله
 • نظم

درج نظر