بررسی حساب استاندارد فارکس | حساب Standard فارکس

آشنایی با حساب استاندارد فارکس | Standard Account

کاربران جهت انجام معاملات در بهترین بروکر های فارکس ابتدا باید بروکر مناسب خود را بیابند و سپس اقدام به ثبت نام در آن بروکر نمایند.

 

پس از ثبت نام جهت شروع معاملات نیاز به افتتاح یک حساب معاملاتی فارکس دارید.این چگونه باید دریابید که کدام حساب ارائه شده در بروکر برای شما مناسب تر میباشد.

 

بروکر های گوناگون حساب های معاملاتی متفاوتی را ارائه مینمایند که بر اساس نیاز کاربران میتوانند یک یا چند حساب در بروکر مورد نظر خود افتتاح نمایند.

 

از جمله حساب هایی که اغلب بروکر ها اقدام به معرفی آن مینمایند حساب استاندارد فارکس است.

 

حساب استاندارد در فارکس-حساب استاندارد فارکس-حساب استاندارد فارکس چیست

 

حساب استاندارد فارکس در برخی بروکر های فارکس با نام حساب کلاسیک نیز ارائه میگردد.حساب استاندارد فارکس از جمله حساب هایی است که اغلب کاربران جهت انجام معاملات خود حداقل مدتی از آن استفاده نموده اند.

 

موضوع مقاله حساب استاندارد فارکس
بروکر ارائه کننده برترین بروکر های فارکس
دریافت مشاوره در تلگرام مشاوران فارکس اسکالپینگ لایو در تلگرام
دریافت مشاوره در واتس آپ مشاوران فارکس اسکالپینگ لایو در واتس آپ
مناسب برای مبتدی تا حرفه ای

 

از این رو حساب استاندارد را میتوان از جمله حساب های اصلی دانست که اکثر بروکر ها ارائه مینمایند.

 

در این مقاله به بررسی کامل حساب استاندارد فارکس خواهیم پرداخت و تمام جزئیات آن را بررسی مینماییم.همچنین به صورت مختصر حساب استاندارد فارکس را با دیگر حساب ها مانند حساب ECN فارکس و یا حساب سنتی فارکس مقایسه خواهیم نمود.

 

بررسی حساب استاندارد فارکس

همانطور که ذکر نمودیم حساب استاندارد فارکس را میتوان از حساب هایی دانست که اغلب بروکر های فارکس ارائه مینمایند.

 

حساب استاندارد فارکس برای تمام کاربران از میتدی تا پیشرفته مناسب میباشد و اغلب تمام نماد های ارائه شده در بروکر در این حساب ارائه میگردد و کاربران میتوانند از تمام ابزار ها در این حساب استفاده کنند.

 

حساب استاندارد فارکس این امکان را به کاربران میدهد که در بازار جفت ارزها با واحد لات استاندارد یعنی 100,000 واحد ارز پایه به معامله بپردازند.

 

حساب استاندارد چیست-حساب استاندارد در فارکس-حساب استاندارد فارکس

 

البته این نکته بسیار مورد اهمیت است که باید ذکر نمود که کاربران مبتدی میتوانند در حساب استاندارد شروع به معامله نمایند و بسیاری از کاربرانی که تازه در بازار شروع به کار میکنند با این حساب اقدام به معامله مینمایند.

 

اما برای کسب تجربه با ضرر کمتر بهتر است ابتدا مدتی در حساب سنتی فعالیت نمایند و سپس اقدام به افتتاح حساب استاندارد فارکس نمایند.

 

البته در برخی بروکر ها این امکان در حساب استاندارد فارکس قرار داده شده که کاربران بتوانند با حجم کمتر و لات های کوچکتر به صورت میکرو به معامله بپردازند.که در این صورت میزان رسیک کاربران مبتدی بسیار پایین می آید.

 

به طور کلی میتوان گفت که حساب استاندارد فارکس برای معامله گران سطح متوسط تا پیشرفته با سرمایه متوسط به بالا مناسب تر میباشد البته این به این معنا نیست که کاربران مبتدی نمیتوانند از حساب استاندارد فارکس استفاده نمایند.

 

مقایسه حساب های استاندارد در بروکرها

شرایط حساب استاندارد فارکس در بروکر های گوناگون فارکس متفاوت میباشد از این رو در ادامه در جدولی که تدارک دیده ایم به مقایسه حساب استاندارد فارکس در بروکر های منتخب فارکس اسکالپینگ لایو که به ایرانیان خدمات ارائه مینمایند میپردازیم.

 

نام بروکر آلپاری لایت فارکس آمارکتس ای سی ام بروکرز
حداقل سپرده (دلار) MT4 – 20 ، MT5 – 100 50 100 300
کمیسیون
لوریج 1:1000 – 1:10 1:1000 – 1:1 1:3000 – 1:1 1:400 – 1:1
اسپرد شناور از 0.3 پیپ شناور از 1.8 پیپ شناور از 1.3 پیپ ثابت 3 پیپ بسته به نماد
حساب اسلامی دارد دارد دارد دارد
تجارت اجتماعی دارد دارد دارد
ارز پایه دارد دلار / یورو دلار / یورو دلار
پلتفرم معاملاتی MT5 – MT4 MT5 – MT4 MT5 – MT4 MT4
بررسی حساب حساب استاندارد آلپاری حساب استاندارد لایت فارکس حساب استاندارد آمارکتس حساب استاندارد ای سی ام بروکرز
افتتاح حساب افتتاح حساب در آلپاری افتتاح حساب در لایت فارکس افتتاح حساب در آمارکتس افتتاح حساب در ای سی ام بروکرز

 

در جدول بالا میتوانید جزئیات حساب استاندارد بروکر های منتخب کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو را مشاهده نمایید.

 

کاربران میتوانند با استفاده از لینک های قرار داده شده به صفحه بررسی حساب استاندارد هر بروکر به صفحه بررسی تخصصی حساب استاندارد بروکر مورد نظر خود مراجعه نمایند و از جزئیات حساب استاندارد آن بروکر مطلع کردند.

 

همچنین میتوانید با استفاده از دکمه افتتاح حساب اقدام به افتتاح حساب استاندارد در بروکر مورد نظر خود نمایید و با عضویت در باشگاه مشتریان فارکس اسکالپینگ لایو با دریافت ریبیت معاملاتی هزینه های معاملاتی خود را کاهش دهید.

 

تفاوت حساب استاندارد و حساب ECN فارکس|حساب استاندارد بهتر است یا ecn

حساب استاندارد فارکس و حساب ECN فارکس دو نوع حساب متفاوت در بروکر های فارکس میباشد که اغلب بروکر ها هردوی آنها را ارائه مینماید.

 

معامله گران هم با استفاده از حساب استاندارد فارکس و هم با استفاده از حساب ECN فارکس میتوانند معامله نمایند اما این دو حساب معاملاتی فارکس تفاوت هایی با یکدیگر دارند که در ادامه با آنها بیشتر آشنا خواهید شد.

 

تفاوت حساب ecn و استاندارد-تفاوت حساب استاندارد و ecn-حساب استاندارد بهتر است یا ecn

 

برای اینکه بهتر تفاوت این دو حساب را متوجه شوید بهتر است که ابتدا تعریف مختصری از هر دو نوع حساب ارائه نماییم.

 

  • حساب استاندارد فارکس:

حساب استاندارد به زبان ساده رایج ترین نوع حساب در مسان حساب های فارکس میباشد که اغلب بروکر های آن را رائه مینماید.در حساب استاندارد معامله گر اغلب با بروکر اقدام به معامله مینماید.

 

در حساب استاندارد اغلب بروکر های کمیسیون دریافت نمیگردد و اسپرد گسترده تری دارد.همچنین حداقل سپرده اولیه این حساب از 20 دلار به بالا میباشد کهب رای کاربرانی که با سرمایه پاسسن تری مایل به معامله در بازار میباشند بسیار مناسب است.

 

کاربران میتوانند در حساب استاندارد فارکس به اندازه لات تجاری استاندارد یعنی 100,000 واحد پایه ارزی معامله نمایند و دسترسی حساب استاندارد به نماد های ارائه شده در بروکر مورد نظر از حساب دیگر که با نام های حساب سنتی، میکرو، نانو و غیره ارائه میگردد بیشتر است.

 

  • حساب ecn فارکس :

حساب ecn  فارکس حسابی است که برای افراد حرفه ای پیشنهاد میگردد مبلغ سپرده اولیه در این حساب از حساب استاندارد بالا تر است و 50 دلار در برخی بروکر ها شروع میشود.

 

در حساب ECN فارکس معامله گر به صورت مستقیم و بدون دخالت بروکر به بزرگترین تامین گنندگان نقدینگی بازار متصل میگردد، از این رو سرعت و شفافیت در اجرای معاملات بسیار بیشتر میباشد.

 

همچنین اسپرد در این معاملات کاهش پیدا میکند اما اغلب بروکرها اقدام به دیافت کمیسیون در حساب ECN فارکس مینمایند.

 

در این حساب معامله اجرا شده توسط معامله گران با بهترین قیمت پیشنهادی از سوی برترین تامین گنندگان نقدینگی متصل میگردد و معامله انجام میپذیرد از این رو سرعت اجرای معالمات بسیار بالا تر است.

 

همچنین در حساب ECN فارکس کاربران میتوانند عمق بازار در زمان واقعی، قیمت گذاری شفاف و عدم تضاد منافع را بخوبی مشاهده کنند.

 

البته این نکته نیز بسیار حائز اهمیت است که به دلیل متصل شدن به بازار بین بانکی هزینه معاملات نیز افزایش پیدا میکند و کاربرانی که به صورت حرفه ای در بازار های مالی فعالیت ندارد بهتر است از حساب ECN فارکس استفاده نککند تا مشمول هزینه های سنگین معاملتی نشوند.

 

در نتیجه میتوان گفت که انتخاب یک نوع حساب معاملاتی کاملا بسته به خود فرد میباشد که چه سطحی از تجربه و سرمایه را در بازار فارکس دارد و همچنین از چه سبکی در معاملات خود استفاده مینماید.

 

به طور مثال پیشنهاد همیشگی کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو به کاربرانی که سبک اسکالپ فارکس را دنبال مینمایند حساب ECN فارکس است و به کاربرانی که به تازگی اقدام به کسب تجربه و یافتن سبک معاملتی خود مینمایند حساب استاندارد فارکس پیشنهاد میشود.

 

تفاوت حساب سنتی و حساب استاندارد فارکس|تفاوت حساب نانو و استاندارد

حساب سنتی نیز از دیگر حساب هایی است که در بروکر های فارکس ارائه میشود.این حساب تقریبا شرایط حساب استاندارد فارکس را دارد.

 

حساب سنتی با نام های متفاوتی در بروکر های مختلف ارائه میشود از جمله این نام ها میتوان به حساب سنت،  حساب میکرو، حساب میکرولات و غیره میباشد.

 

بزرگ ترین نشانه این این است که در آن اندازه لات تجاری معمولا 1000 واحد ارزهای پایه است.

 

تفاوت حساب سنتی و استاندارد-تفاوت حساب نانو و استاندارد-حساب استاندارد

 

حداقل مبلغ سپرده در حساب سنتی فارکس 1 دلار است و تمام معاملات بر اساس سنت محاسبه میگردد از این رو میزان سود در معاملات در این حساب کمتر است اما همین مورد از مزایای حساب سنت فارکس نیز میباشد.

 

زیرا همانطور که میزان سود بسیار پایین تر میباشد میزان ضرر های کاربران نیز به همان نسبت کمتر است.از این رو حساب سنتی فارکس به کاربرانی که بتازگی در بازار های مالی مشغول فعالیت شده اند پیشنهاد میشود.

 

در برخی از بروکر های نیز حساب استاندارد فارکس به همراه حساب سنتی فارکس ارائه میگردد این به آن معنا است که کاربران با افتتاح حساب استاندارد فارکس میتوانند در حجم های پایین نیز معامله نمایند و شرایط حساب سنتی فارکس را نیز داشته باشند.

 

البته شایان ذکر است که از بزرگترین معایب حساب سنتی فارکس نسبت به حساب استاندارد فارکس عدم ارائه تمام نماد های ارائه شده توسط بروکر مورد نظر در حساب سنتی است و در حساب سنتی فارکس اغلب برخی نماد ها ارائه نمیشد.

 

حساب استاندارد و حساب اسلامی فارکس

حساب اسلامی فارکس را در مقاله جداگانه که لینک آن قرار داده شده به طور کامل بررسی نمودیم.

 

حساب اسلامی فارکس را میتوان حساب بدون سوآپ و یا Swap Free نیز نامید.حساب اسلامی به زبان ساده شرایطی است که بروکر ها برای مسلمانان ارائه نمودند که معاملات آنها در جهت دستورات دین اسلام انجام گردد.

 

حساب استاندارد فارکس-حساب اسلامی چیست-شرایط حساب اسلامی

 

در دین اسلام بهره شبانه یا همان سوآپ حرام اعلام شده از این رو کاربران مسلمان در معاملات طولانی مدت خود در صورت اسلامی نبودن حساب با مشکل مواجه میشوند.

 

از این رو اغلب بروکر های فارکس اقدام به معرفی شرایطی نمودند که در حساب استاندارد فارکس اعمال میگردد.مهمترین مورد این شرایط عدم وجود بهره شبانه در حساب اسلامی است که کاربران با فعال کردن آن بر روی حساب استاندارد فارکس از پرداخت آن فارغ میگردند.

 

مزایا و معایب حساب استاندارد فارکس

به طور کلی حساب استاندارد فارکس مزایای بسیاری دارد در کنار این مزایا معایبی نیز دارد که در این بخش به بررسی آنها خواهیم پرداخت و تمام این موارد را شرح میدهیم.

 

مزایای حساب استانداردفارکس-مزایا و معایب حساب استاندارد-حساب استاندارد فارکس چیست

 

مزایای حساب استاندارد فارکس:

 

1.رایج بودن در میان تمام بروکر ها

 

2.عدم دریافت کمیسیون در اغلب بروکر ها

 

3.امکان فعال نمودن حساب اسلامی

 

4.امکان تجارت اجتماعی با حساب استاندارد فارکس

 

5.سپرده اولیه پایین جهت افتتاح حساب استاندارد فارکس

 

6.ارائه تمام نماد های ارائه شده در بروکرها

 

7.امکان استفاده از حداکثر لوریج

 

8.ارائه در تمام پلتفرم های معاملاتی فارکس معرفی شده در بروکر

 

و بسیاری دیگر که در متن به تمام آنها اشاره شده است.

 

معایب حساب استاندارد فارکس:

 

1.سرعت پایین در اجرای معاملات در برابر حساب ecn فارکس

 

2.عدم نمایش دقیق عمق بازار

 

3.اسپرد بالا به نسبت حساب ecn فارکس

 

جمع بندی حساب استاندارد فارکس و سخن آخر

به طور کلی انتخاب یک حساب معاملاتی مناسب امری بسیار مهم است.از این رو باید در انتخاب حساب مناسب بسیار دقت فرمایید.

 

این مقاله توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو گرد آوری شده تا کاربران گرامی بتوانند بهتر با حساب استاندارد فارکس آشنا شوند و در انتخاب حساب معاملاتی مناسب خود دقت بیشتری داشته باشند.

 

در انتخا باید ذکر نمود حساب استاندارد فارکس باتوجه به مواردی چون سپرده ابتدایی پایین، ارائه تمام نماد های بازار و دیگر مزایایی که برای این حساب شمردیم برای کاربرانی که از سطح تجربه و دانش متوسط رو به بالا و همچنین سرمایه متوسط روبه بالا دارند بسیار مناسب است.

 

همچنین اگر مایل به ترید های طولاتی مدت میباشید و ممکن است معاملات شما به روز بعد موکول گردد پیشنهاد میکنیم حتما از حساب استاندارد فارکس استفاده نمایید تا هزینه معاملاتی شما کاهش پیدا کند.

سوالات متداول

1.حساب استاندارد فارکس چیست؟

حساب استاندارد فارکس رایج ترین نوع حساب معاملاتی فارکس میباشد که در اغلب بروکر ها ارائه میگردد و در آن معامله گر صرفا اسپرد را در هزینه های معاملاتی خود دارد و هیچ گونه کمیسیونی پردخت می نماید از این رو به کاربرانی با سطح تجربه و سرمایه متوسط و بالا تر پیشنها میگردد.

کاربران میتوانند جهت دریافت مشاوره در انتخاب حساب معاملاتی مناسب از طریق لینک های زیر اقدام نمایند.

مشاوران فارکس اسکالپینگ لایو در تلگرام

مشاوران فارکس اسکالپینگ لایو در واتس آپ

2.میزان کمیسیون حساب استاندارد فارکس چقدر است؟

در حساب استاندارد فارکس غالبا کمیسیون دریافت نمیگردد اما اسپرد بالا تری نسبت به حساب ecn فارکس دارد.

درج نظر