📖آشنایی با اسپرد حساب Pro ECN الپاری | میزان اسپرد حساب Pro ECN الپاری چقدر است💲

🔍بررسی اسپرد حساب Pro ECN الپاری | اسپرد آلپاری در حساب Pro ECN 💵

یافتن حساب مناسب که اسپرد کمی داشته باشد، از مهم ترین مواردی است که هر معامله گر حرفه ای به آن بسیار توجه می نمایند. بروکر آلپاری نیز با معرفی حساب Pro ECN آلپاری توانسته این مهم را بخوبی پاسخ دهد.

 

در میان انواع حساب آلپاری می توان گفت، اسپرد حساب Pro ECN الپاری که حساب حرفه ای بروکر آلپاری است، از دیگر حساب های معرفی شده در بروکر آلپاری پایین تر است.

 

ثبت نام در بروکر آلپاری

 

به طور کلی محاسبه اسپرد در بروکر ها به صورت شناور و ثابت است. این به آن معنا است که برخی بروکر ها مانند بروکر آلپاری، جهت محاسبه اسپرد با توجه به شرایط بازار و حجم معاملات در هر نماد اقدام می کنند.

 

اسپرد آلپاری-کمترین اسپرد آلپاری-اسپرد حساب PRO ECN الپاری

 

همچنین برخی دیگر با معرفی حسابی با نام “حساب FIX اسپرد“، یک اسپرد ثابت برای تمام نماد های معرفی شده در آن حساب در نظر گرفته اند، که بروکر مورد نظر میزان اسپرد را به صورت ثابت نگاه می دارد.

 

البته در حساب فیکس اسپرد نیز میزان اسپرد تغییر پیدا میکند، اما این تغییر به صورت لحظه ای مانند اسپرد شناور نیست و تغییرات با سرعت بسیار کند تری بسته به «شرایط بازار و قیمت نماد» تغییر میکند.

 

® نام بروکر بروکر آلپاری
🔗 لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر آلپاری
💵 حداقل اسپرد  {PIP} 0
© موضوع مطلب بررسی اسپرد حساب Pro ECN الپاری

 

انتخاب بروکر مناسب که به صورت میانگین اسپرد کمتری دارد و انتخاب حساب مناسب که با سبک معاملاتی معامله گر مطابق باشد، می تواند در کاهش هزینه های معاملاتی بسیار موثر باشد.

 

حساب پرو ECN آلپاری را می توان حساب حرفه ای آلپاری نامید، که به نسبت دیگر حساب های بروکر آلپاری از اسپرد پایین تری برخوردار است. از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو این حساب را به معامله گران حرفه ای بسیار پیشنهاد می نمایند.

 

در این مقاله می خواهیم به بررسی اسپرد حساب Pro ECN الپاری بپردازیم و اسپرد این حساب بروکر آلپاری در بازار های مختلف بررسی نماییم.

 

💲اسپرد حساب Pro ECN الپاری در نماد های مختلف

حساب Pro ECN‌ آلپاری از فناوری پیشرفته تری، نسبت به دیگر حساب های آلپاری استفاده می نماید. این فناوری این امکان را به معامله گران میدهد که به صورت مستقیم با بانک ها و برترین تامین کنندگان مالی به معامله بپردازند.

 

ثبت نام در بروکر آلپاری

 

این امر باعث میشود که بروکر هیچگونه دخالتی در قیمت گذاری بر روی نماد ها نداشته باشد و شفافیت در این حساب بسیار افزایش پیدا خواهد کرد، که برای معامله گران بسیار پر اهمیت است.

 

اسپرد آلپاری-حساب پرو ecn آلپاری-اسپرد حساب pro ecn الپاری

 

از این رو در این بخش در جدولی که در ادامه خدمت کاربران ارائه می نماییم، اسپرد حساب Pro ECN الپاری را در محبوب ترین نماد های بازار های مختلف بررسی می نماییم.

 

💶 اسپرد حساب Pro ECN الپاری در بازار های گوناگون

بازار هایی که در این جدول به بررسی اسپرد محبوبترین نمادهای آنها پرداخته ایم به شرح زیرمی باشد:

 • جفت ارز ها (فارکس)
 • فلزات گران بها
 • انرژی
 • رمزارزها (کریپتوکارنسی)
 • شاخص ها

 

البته خاطر نشان می نمایم باید دقت داشته باشید به دلیل شناور بودن اسپرد حساب Pro ECN الپاری پیش از اجراز هر معامله باید، یا به سایت اصلی بروکر آلپاری مراجعه نمایید و یا از طریق پلتفرم متاتریدر 4 آلپاری میزان اسپرد دقیق را مشاهده نمایید.

 

🟡 اسپرد در بازار جفت ارز ها “فارکس”

نماد حداقل حجم قرارداد (LOTS) حداقل اسپرد

MT4-PIPS

اسپرد متوسط

MT4-PIPS

EUR/JPY 0.01 0 0.7
USD/JPY 0.01 0 0.4
EUR/USD 0.01 0 0.3
USD/CAD 0.01 0 0.6
EUR/GBP 0.01 0 0.5
GBP/USD 0.01 0 1.7

🟡 اسپرد در بازار فلزات گران بها

XAG/USD 0.01 0 1.1
XAU/USD 0.01 0 13

🟡 اسپرد در بازار انرژی

*BRN 0.01 0 0.5
*WTI 0.01 0 0.4
*NG 0.01 0 0.5

🟡 اسپرد در بازار رمزارزها “کریپتوکارنسی”

BTC/USD 0.1 280 830
ETH/USD 0.01 2.7 22.3
XRP/USD 0.01 34 39.4
LTC/USD 0.01 0.6 6.5
XBN/USD 0.01 14 26.9

🟡 اسپرد در بازار شاخص

*WST30_m 0.01 0 0.6
*SPX500_m 0.01 0 0.7
*CHNA50_m 0.01 0 1

جدول اسپرد حساب Pro ECN الپاری در بازار های مختلف

 

⚠ توجه

مواردی که در جدول دارای علامت (*) مشخص شده اند؛ به شرح زیر می باشند:

 • BRN: نماد نفت تگزاس
 • WTI: نماد نفت وسترن تگزاس
 • NG: گاز طبیعی
 • WST30_m: شاخص داوجونز
 • SPX500_m: شاخص اس اند پی 500 «یکی از بازار های بورس آمریکا»
 • CHNA50_m: شاخص بورس چین

 

➕ دیدگاه کارشناسان در باره اسپرد حساب Pro ECN الپاری

از آنجا که همانطور که ذکر نمودید در حساب ECN آلپاری و حساب Pro ECN‌ آلپاری به لطف تکنولژی بسیار پیشرفته، معامله گران به صورت مستقیم با بانک ها و بزرگ ترین تامین کنندگان مالی به معامله می پردازند؛

 

معاملات این حساب ها بسیار شفاف است و بروکر هیچ گونه دخالتی در آنها ندارد، به همین علت تفاوت قیمت میان قیمت خرید و قیمت فروش «BID-ASK» که همان اسپرد می باشد، بسیار کاهش پیدا میکند.

 

از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو استفاده از این دو حساب حقیقی آلپاری را به کاربران حرفه ای بسیار پیشنها می نمایند.

 

اما دقت داشته باشید که پیشنهاد کارشناسان ما به کاربران حرفه ای است؛ به این علت که اگر تجربه کافی را در بازار های مالی نداشته باشید معامله در این حساب ها می تواند به سرعت معامله گر را با هزینه های سنگین روبرو نمایند و منجر به خروج از بازار معامله گر شود.

 

در انتها نیز اگر نیاز به هر گونه مشاوره و پشتیبانی داشتید می توانید از طریق لینک قرار داده شده با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید و به صورت رایگان اقدام به کسب مشاوره و پشتیبانی نمایید.

سوالات متداول

1️⃣ کدام حساب در میان حساب های آلپاری از اسپرد کمتری برخوردار است؟

💡 اسپرد حساب Pro ECN الپاری به علت استفاده از فنناوری پیشرفته در معاملات و اتصال مستقیم معامله گر به بانک ها و بزرگترین تامین کنندگان مالی جهان، همچینین عدم دخالت بروکر در قیمت گذاری از اسپرد پایین تری به نسبت دیگر حساب های آلپاری برخوردار است.

2️⃣ چگونه میتوان به اسپرد دقیق در هر نماد دست پیدا کرد؟

💡 به علت شناور بودن اسپرد آلپاری کاربران از طریق روش های زیر می توانند به صورت لحظه ای میزان اسپرد در هر نماد را مشاهده نمایند.

 • سایت اصلی بروکر آلپاری
 • پلتفرم های معاملتی [متاترید 4 آلپاری و متاتریدر 5 آلپاری]

همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید.

درج نظر