📖آشنایی با نماد داوجونز در آمارکتس | نحوه معامله نماد داوجونز در بروکر Amarkets 📄

بررسی نماد داوجونز در آمارکتس🔍قرار داد های آتی و ETFها در معاملات نماد DowJones30

بروکر آمارکتس در میان بروکر هایی که به ایرانیان خدمات ارائه می نمایند، از برترین بروکر های در ارائه نماد های مختلف در بازار های مالی می باشد.

 

این بروکر در بازار های مختلف در مجموع بیش از 250 نماد را معرفی نموده، که در میان بازار های معرفی شده در بروکر آمارکتس بازار شاخص ها را می توانید مشادهد نمایید؛

 

در این میان نماد داوجونز «DowJones» از مهم ترین و محبوب ترین نمادهایی است که در بازار شاخص ها در بروکر آمارکتس معرفی شده است؛ نماد داوجونز در آمارکتس در پلتفرم های معاملاتی متاتریدر 4 آمارکتس و متاتریدر 5 آمارکتس قابل معامله است.

 

نماد داوجونز در آمارکتس-شاخص داوجونز-نماد داوجونز در انوع حساب آمارکتس

 

بروکر آمارکتس با ارائه اخبار فارکس توسط “تقویم اقتصادی آمارکتس، شبکه های اجتماعی ، وبلاگ آمارکتس و …”، این امکارن را برای کاربرانی که مایل به معامله در نماد داوجونز در آمارکتس می باشند ایجاد نموده، تا بتوانند به تحلیل های بهتری دست پیدا نمایند.

 

® نام بروکر بروکر آمارکتس
🔗 لینک ثبت نام ثبت نام در بروکر آمارکتس
💰 کمیسیون نماد داوجونز در آمارکتس
© موضوع مطلب بررسی نماد داوجونز در آمارکتس

 

علت این امر نیز این است که، معامله در بازار شاخص ها نیاز به تحلیل فاندامناتل بیشتری در کنار تحلیل تکنیکال دارد. همچنین آموزش های متعددی که بروکر آمارکتس به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهد، می تواند کمک های بسیاری به کاربران در این زمینه نماید.

 

در این مقاله به بررسی نماد داوجونز در آمارکتس و همچنین جزئیات این نماد در بروکر آمارکتس خواهیم پرداخت.

 

📃 تعریف نماد داوجونز در آمارکتس

پیش از آن که به سراغ جزئیات نماد داوجونز در آمارکتس بپردازیم، بهتر است اندکی اطلاعات درباره نماد داوجونز داشته باشیم.

 

بزرگترین بازار بورس دنیا “بازار بورس نیویورک” یا به اختصار «NYSE» می باشد. بازار بورس نیویوک بیش از 3000 سهام گوناگون را در خود جای داده؛ که به طور کلی این سهام ها در سه شاخص متفاوت معرفی شده اند.

 

شاخص های مهم بازار بورس نیویورک که این سهام ها را در خود دارند به شرح زیر می باشد:

  • شاخص نزدک «Nazdaq»
  • شاخص اس اند پی ۵۰۰ «S&P 500»
  • شاخص داوجونز «DowJones 30»

 

🟡اما نماد داوجونز چیست؟

در پاسخ، می توان گفت که نماد داوجونز به گونه ای میانگین صنعتی و یکی از مهم ترین شاخص های بازار بورس امریکا می باشد، که شامل سهام 30 شرکت بزرگ صنعتی و مالی در زمینه های مختلف مانند ( بیمه، صنعت خودرو، صنایع شیمیایی، خدمات رسانی، داروسازی، فناوری اطلاعات و ..) می شود.

 

شاخص داوجونز توسط شرکتی با همین نام (داوجونز اندکسز “Dow Jones Indexes”) معرفی شده؛ که خود از زیر مجموعه های هولدینگ S&P Global می باشد و به طور کامل تحت نظارت و مدیریت این شرکت است.

 

به طور کلی ارزش هر شاخص بر اساس میانگین ارزشی شرکت های تشکیل دهنده آن محاسبه می شود.

 

شاخص داوجونز نیز به همین صورت است و از آنجا که شرکت هایی که تشکیل دهنده این شاخص هستند، از شرکت های بزرگ و معتبر ایالات متحده آمریکا می باشد، این شاخص به یکی از معتبر ترین و تاثیر گذار ترین شاخص های بازار بورس نیویورک تبدیل شده.

 

نماد داوجونز در آمارکتس-شاخص داوجونز-نماد داوجونز در انوع حساب آمارکتس

 

چنان که بسیاری از سرمایه گذاران و کارشناسان مالی شاخص داوجونز را، معیاری بسیار مهم در تشخصی و ارزیابی روند بازار سهام می دانند و از آن جهت تشخیص عملکرد بازار سهام استفاده می نمایند.

 

کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نماد داوجونز، می توانند به مقاله انواع شاخص در فارکس که توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو گرد آوری شده، مراجعه نمایند و جزئیات بیشتر را در آن مطالعه کنند.

 

حال که اندکی درباره شاخص داوجونز اطلاعات کسب نمودیم، بهتر است به بحث اصلی خود یعنی نماد داوجونز در آمارکتس بپردازیم.

 

تا اینجا متوجه شدیم که نماد داوجونز در آمارکتس یک شاخص است که تشکیل شده از 30 سهام است.

 

اما این نکته را باید بدانیم که معامله شاخص ها به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد!

 

علت این امر نیز در تشکیل شدن شاخص از سهم ها می باشد؛ اما چگونه می توان به معامله در نماد داوجونز در آمارکتس پرداخت.

 

کاربران برای معامله در شاخص داوجونز باید از طریق قرارداد های آتی «Futures» و یا ETFها «صندوق های معاملاتی» اقدام نمایند.

 

قرارداد های آتی نوعی قرارداد می باشد، که به صورت استاندارد یک تاریخ انقضاء «Expiration Date» دارند و امکان خرید و فروش آنها در بورس ها وجود دارد.

 

از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو معامله در نماد داوجونز را فقط برای معامله گران حرفه ای پیشنهاد می نمایند.

 

➕ نظر کارشناسان درباره نماد داوجونز در آمارکتس

معامله در نماد داوجونز در آمارکتس به شرط اینکه، معامله گر هم در تحلیل تکنیکال و هم در تحلیل فاندامنتال تجربه کافی را داشته باشد، می تواند بسیار پر سود باشد.

 

اما، به طور کلی همانطور که بیان نمودیم، معامله در نماد داوجونز در آمارکتس به علت این که باید از طرق  قرار دادهای آتی و یا ETF ها اجرا گردد، توسط کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو تنها به معامله گران حرفه ای و معامله گرانی که تجربه اینگونه معاملات را دارند پیشنهاد می گردد.

 

از این رو پیشنهاد می کنیم پیش از شروع معاملات در تمام شاخص ها بلاخص نماد داوجونز در آمارکتس، با کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو در تلگرام تماس حاصل نمایید؛

 

کارشناسان ما می توانند، آموزش ها و مشاوره های لازم را درباره بازار شاخص ها و همچنین نحوه معامله با قرارداد های آتی و ETF ها را به صورت رایگان، در اختیار شما قرار دهند و شما را در این مسیر یاری رسانند.

سوالات متداول

1️⃣چگونه می توان در نماد داوجونز در آمارکتس اقدام به معامله نمود؟

💡 کاربران می توانند پس از ثبت نام در آمارکتس و همچنین احراز هویت در آمارکتس، با افتتاح حساب مناسب خود در پلتفرم (متاتریدر 4 آمارکتس و یا متاتریدر 5 آمارکتس) با مراجعه به قسمت مارکت واچ، نماد داوجونز در آمارکتس را پیدا کرده و اقدام به اجرای معامله با حجم مورد نظر خود نماید.

کاربران جهت کسب مشاوره و اطلاعات بیشتر نیز می توانند با کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو در تلگرام تماس حاصل نمایند.

2️⃣شاخص داوجونز در کدام بازار بورس آمریکا خرید و فروش می شود؟

💡 شاخص داوجونز در بازار بورس نیویورک «NYSE» که بزرکترین بازار بورس جهان می باشد، خرید و فروش می گردد و نماد داوجونز نیز در بروکر آمارکتس در میان شاخص ها قابل مشاهده و معامله می باشد.

درج نظر