📖آشنایی با نماد نفت در فارکس – نماد شاخص نفت در فارکس📉

📣 معرفی نماد نفت در فارکس – نام نماد نفت در فارکس✅

نفت یا طلای سیاه این نماد دسته انرژی ها در بازار های جهانی، از جمله محبوب ترین نماد هایی می باشد، که در بهترین بروکر های فارکس ارائه می گردد و معامله گران بسیار مشتاق به معامله در این نماد می باشند.

 

بیش از 100 نماد معاملاتی مختلف نفت در بازار های جهانی وجود دارد که فقط تعدادی از آنها به محبوبیت رسیده و توانسته جایگاه مناسبی را در میان معامله گران کسب نماید؛ از این رو بسیاری از بروکر ها ی فارکس اقدام به معرفی حداقل دو نماد از محبوب ترین نماد های نفت می نمایند.

 

از آنجا که این نماد از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد، کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو نماد نفت در فارکس را در این مقاله بطور کمل بررسی نموده اند، همچنین کاربران می توانند با استفاده از لینک هایی که در متن قرار داده شده به بررسی نماد نفت در فارکس در بروکر های معتبر بپردازند.

 

نماد نفت در فارکس-نماد نفت خام در فارکس-نماد نفت در بازار فارکس
اینفوگرافی مشهور ترین نماد نفت در فارکس

 

در ادامه بیشتر با نماد نفت در فارکس، انواع این نماد و همچنین نحوه معاملات نفت در فارکس آشنا خواهیم شد.

 

🟢 جدول جزئیات نماد نفت در فارکس

در جدول زیر می توانید جزئیاتی از نماد نفت در فارکس و همچنی لینک های مرتبط با آین مقاله را مشاده نمایید.

 

© موضوع مطلب نماد نفت در فارکس
نحوه ارائه بهترین بروکر های فارکس
انواع نماد WTI, BRN, OPEC, Basket, USOIL
📼 ویدیو در یوتوب ویدیو آشنایی با نماد نفت در فارکس در آپارات
📼 ویدیو در آپارات ویدیو آشنایی با نماد نفت در فارکس در آپارات

جدول جزئیات نماد نفت در فارکس

 

🏛 بروکر های ارائه کننده نماد نفت در فارکس

اغلب بروکرهای ارائه کننده خدمات به ایرانیان، نماد نفت در فارکس را نیز ارائه می نمایند. از آنجا که این نماد بسیار در میان کاربران محبوب است و معامله گران بسیاری مشتاق به معامله در این نماد می باشند، در ادامه تعدادی از بهترین بروکر های فارکس که هم نماد نفت را ارائه می نمایند و هم به ایراینان خدمات ارائه می دهند را، معرفی می نماییم.

 

کاربران جهت انتخاب بروکر مناسب خود باید به نکاتی چون « نوع قرار دادها، نوع حساب ارائه شده، حداقل و حداکثر حجم معاملات در بروکر، پلتفرن معاملاتی و…» دقت داشته باشند، تا بتوانند معاملات پر سودی داشته باشند.

 

🟢 بروکر های فارکس

منتخب بروکر های فارکس که نماد نفت در فارکس را به ایرانیان ارائه می نمایند.

 

 

 

 

 

🟢 بروکر های باینری آپشن

نماد نفت در فارکس در معاملات باینری آپشن نیز ارائه می شود، که در زیر نام و لینک بررسی و ثبت نام در بروکر های برتر این سبک را قرار داده ایم.

 

 

 

 

📢 معرفی نماد نفت در فارکس

همانطور که ذکر نمودیم، بیش از 100 نماد نفت در بازار های جهانی وجود دارد، اما فقط تعداد کمی از آنها امکان معامله دارند و یا در بهتر بگوییم در میان کاربران به اندازه ای محبوب شده اند، که بروکر های مختلف فارکس این آن نماد را معرفی نمایند.

 

نماد نفت در فارکس در دسته انرژی قرار میگیرد و قیمت آن نیز مانند کالا ها و دیگر انرژی ها براساس عرضه و تقاضا تایین می گردد؛ عوامل بسیاری در قیمت نماد نفت در فارکس تاثیر گذار است، که در ادامه به بررسی آنها نیز خواهیم پرداخت.

 

نماد نفت در فارکس-نماد نفت خام در فارکس-نماد نفت در بازار فارکس

 

🟢 انواع نماد نفت در فارکس

در ادامه این بخش به معرفی تعدادی از محبوب ترین، نماد های نفت در فارکس خواهیم پرداخت و به صورت مختصر در باره آنها توضیح خواهیم داد.

 

🟡 نماد نفت خام آمریکا [US Crude Oil] (USOIL)

نماد نفت خام آمریکا از نماد هایی است، که در میان تریدر های فارکس بسیار محبوب می باشد، این نماد در بروکر های مختلف با نام های اختصاری مختلف نمایش داده می شود، از جمله این نام های اختصاری نماد نفت خام آمریکا در فارکس می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 

 • USOIL
 • BNO
 • USO

و نام های دیگر که بسته به بازار و بروکر متفاوت می باشد.

 

🟡 نماد نفت خام تگزاس غرب [West Texas Intermediate] (WTI)

نماد نفت خام تگزاس از معیار هایی است که برای تایین قیمت نفت خام آمریکا نیز استفاده می شود، این نماد را می توان یکی از تاثیر گذار ترین نماد های تفت خام در آمریکا دانست، از این رو معامله گران بسیاری نیز مایل به معامله در این نماد می باشند.

 

نماد نفت خام تگزاس غرب را نیز در بروکر ها و بازار ها مختلف با نام ها اختصاری مختلفی نمایش می دهد که تعدادی از آنها به شرح زیر می باشد.

 • WTI
 • CL
 • USOLI
 • USWTI

 

🟡 نماد نفت برنت در فارکس [‌Brent Crude Oil] (BRN)

از شناخته شده ترین نماد های نفت در جهان که حتی افرادی که در این زمینه فعالیت نمی نمایند، با نام آن آشنا هستند، نماد نفت برنت در فارکس می باشد؛ علت شهرت آن نیز تاثیر بسیار زیاد این نماد بر قیمت سوخت و انرژی در جهان می باشد.

 

این نماد از مهم ترین معیار های تایین قیمت نفت در جهان است و تاثیر مستقیم بر قیمت نفت اروپا و آفریقا دارد، حوزه استخراج آن نیز در دریای شمال نروژ و روسیه می باشد.

 

نماد های اختصاری نفت برنت در بروکر ها و بازار های مختلف به شرح زیر می باشد.

 • BCO
 • BRN
 • BRENT

 

🟡 نماد نفت اوپک در فارکس [OPEC]

از دیگر نماد های مشهور نفت در فارکس که بسیاری از مردم با آن آشنا هستند، نماد نفت اوپک در فارکس می باشد.

 

اوپک سازمانی است متشکل از کشور های مختلف مانند (ایران، عراق، الجزایر، کویت، لیبی، جزایر سلیمان، قطر، عربستان سعودی، امارات متحده عربی، اکوادور، ونزوئلا، آنگولاو کنگو) که همگی تولید کنند و صادر کنند نفت می باشند.

 

اگرچه از نظر کیفیت، نفت اوپک از نفت هایی که تا کنون معرفی شده پایین تر می باشد، اما به دلیل حجم بالای مخازن این کشور ها و همچنین صادرات بالای آنها، این نماد تاثیر بسیاری در قیمت نفت جهانی دارد.

 

نماد اختصاری نفت اوپک نیز همان «OPEC» می باشد و در اغلب بروکر ها و بازار ها نیز به همین نام نمایش داده می شود.

 

🟡 نفت بسکت [Basket]

این نماد نفت در فارکس به صورت سبدی عرضه می شود، به این معنا که سازمان ها و یا شرکت ها با توجه به نیاز مصرف کنندگان نفت های مختلف و نماد های مختلف نفتی را خریداری کرده به به صورت یک سبد معاملاتی عرضه می نمایند.

 

در برخی از بروکر ها نماد اختصاری آن نیز «Oil-Basket» می باشد.

 

➕ نظر کاشناسان درباره نماد نفت در فارکس

نماد نفت در فارکس را می توان یکی از استراتژیک ترین نماد های موجود در بازار فارکس دانست، از این رو معامله در این نماد نیاز به دانش تحلیل تکنیکال در کنار دانش تحلیل فاندامنتال دارد.

 

از این رو کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو نماد نفت در فارکس و معامله در آن را برای کاربرانی که تجربه کافی در این گونه معاملات دارند، پیشنهاد می نمایند.

 

کاربران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان و پشتیبانی با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایند.

سوالات متداول

1️⃣ انواع نماد نفت در فارکس کدام است؟

💡 بیش از 100 نماد نفت در فارکس وجود دارد که در میان آنها تنها تعدادی از آنها در بروکر ها معرفی می شود و در میان کاربران طرفدار دارد، که در متن به آنها اشاره شده است و در زیر نیز نماد های اختصاری معروف آن نمایش داده شده.

 • USOIL
 • WTI
 • BRN
 • OPEC
 • Basket

2️⃣نماد نفت در فارکس در کدام بروکر ها معرفی شده است؟

💡 بهترین بروکر های فارکس اغلب نماد نفت در فارکس را ارائه می نمایند، در میان آنها برترین بروکر هایی که به ایرانیان نیز خدمات ارائه می نمایند به شرح زیر می باشند.

کاربران جها کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانند با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایند.

3️⃣ چگونه می توان جهت معاملات نفت در فارکس مشاوره دریافت نمود؟

💡کاربران می توانند به صورت رایگان با تماس با کارشناسان ما در تلگرام اقدام به کسب مشاوره نمایند و همچنین از مزایای دیگر خدمات فارکس اسکالپینگ لایو مطلع شوند.

درج نظر