💰آیا می دانید نماد طلا در فارکس چیست؟-نماد معاملات طلا در فارکس [XAU] 💵

📖 آشنایی با نماد طلا در فارکس-نماد طلا در بازار فارکس 🪙

طلا  از دیرباز از کالاهایی بوده که در میان کاربران بسیار محبوب بوده است، از طلا در صنایع گوناگون مانند «پزشکی، مد، دیجیتال، مخابرات و…» استفاده می شود و هموارد تقاضای بالایی در این صنایع دارد.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

پیش از ظهور اسکناس و سیستم بانک داری مدرن، از طلا به عنوان پول مانند سکه استفاده می شد و پس از پایه گذاری سیستم بانک داری مدرن، طلا به عنوان یک کالای سرمایه ای جهت حفظ سرمایه ها از تورم به بازار معاملات بازگشت، همچنین طلا به عنوان پشتوانه پول در بانک های کشورهای مختلف نیز استفاده می شود.

 

نماد طلا در فارکس-نماد طلا در لایت فارکس چیست-نماد اونس طلا در فارکس

 

از آنجا که طلا به عنوان یک کالای سرمایه ای می باشد  و معامله در آن بسیار پر سود است، در بازار فارکس نیز نماد طلا با اختصار “XAU” معرفی شده و بسیاری از معامله گران مشتاق به معامله در این نماد می باشند.

 

🪙 نماد طلا در فارکس XAU
📈 نوع معاملات قرار داد های CFD
🔖 بروکر های ارائه کننده بهترین بروکر های فارکس
امکان معامله برای ایرانیان
© موضوع مطلب بررسی نماد طلا در فارکس
📞 مشاوره و پشتیبانی کارشناسان ما در تلگرام

 

نماد طلا در فارکس به عنوان یک کالا، که هم معامله گران بلند مدت و هم معامله گران سبک های روزانه مانند اسکالپ می توانند از آن کسب سود نمایند، بسیار مورد توجه معامله گران می باشد.

 

از این رو در این مقاله از تیم فارکس اسکالپینگ لایو، نماد طلا در فارکس را بررسی می نماییم و نحوه معاملات طلا در فارکس را به طور کامل بررسی خواهیم نمود.

 

📈 معاملات نماد طلا در فارکس

همانطور که تا کنون متوجه شده اید، نماد طلا در فارکس طرفداران بسیاری دارد و معامله در این نماد می تواند بسیار پر سود باشد.

 

نماد طلا در فارکس-نماد طلا در بازار فارکس-نماد شاخص طلا در فارکس

 

معاملات نماد طلا در فارکس توسط قرار داد های “CFD” انجام می شود، که به تازگی در بازار های مالی بسیار رواج یافته است.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

🟢 قرارداد های CFD نماد طلا در فارکس

برای درک بهتر این موضوع ابتدا باید بدانید که قرار داد “CFD” چیست؟

 

قرار داد “CFD” یا به زبان ساده تر قرارداد «ما به التفاوت» به گونه ای از قرارداد ها گفته می شود، که خریدار و فروشنده توافق می نمایند، که تفاوت ارزش یک دارایی را از زمان باز شدن تا بسته شدن قرارداد به هم پرداخت نمایند.

 

بگذارید این مورد را با یک مثال بیان نماییم؛

 

به طور مثال یک معامله گر با استفاده از تحلیل های خود به این نتیجه می رسد که ، قیمت طلا افزایش پیدا خواهد نمود، این معامله گر اقدام به باز کردن یک قرار داد “CFD” در نماد طلا می نمایند.

 

این قرارداد در قیمت 1700 دلار به ازای هر «اونس طلا »* بسته شده و معملات قراردادهای “CFD” نماد طلا در فارکس شامل 100 اونس طلا می شود.

 

تا اینجای کار معامله گر 100 اونس طلا را طبق قرار داد CFD در قیمت 1700 دلار به ازای هر اونس خریداری نموده است.

 

پس از چند روز قیمت طلا به 1750 دلار در هر اونس می رسد و معامله گر قصد بستن قرار داد را می نماید؛

 

این به آن معنا است که، معامله گر در هر اونس طلا 50 دلار سود نموده و با توجه به این که هر قرار داد CFD شامل 100 اونس طلا می باشد، با یک ضرب ساده متوجه خواهیم شد که، معامله گر مبلغی معادل 5000 دلار در این قرار داد سود نموده است.

 

حال اگر قیمت پایین بیاید به همین صورت محاسبه می گردد و معامله گر اگر قصد بستن معامله را نماید، معامله با ضرر بسته خواهد شد.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

*پانویس: اونس واحد اندازه گیری طلا در بازار های جهانی می باشد، که معادل ۳۴۹۵۲۳۱۲۵/۲۸ گرم می باشد،متداول ترین واحد اندازه گیری طلا در ایالات متحده آمریکا اونس می باشد و در بریتانیا نیز از سال 2000 به بعد به صورت غیر رسمی از اونس برای اندازه گیری طلا استفاده می شود.

 

🔖 بروکر هایی که نماد طلا در فارکس را ارائه می نمایند.

می توان گفت اغلب بروکر های فارکس نماد طلا در فارکس را به معامله گران خود ارائه می نمایند، اما از آنجا که ایران دچار مشکلات تحریمی می باشد، کاربران ایرانی این امکان را ندارند که در تمام بروکر های فارکس فعالیت نمایند.

 

از این رو در جدول زیر می توانید لیست بروکر های منتخب فارکس اسکالپینگ لایو، که هم نماد طلا در فارکس را ارائه می نمایند و هم به ایرانیان خدمات ارائه می کنند را مشاده نمایید.

 

نام بروکر حساب معاملاتی لینک بررسی لینک افتتاح حساب
آلپاری لوگو

بروکر آلپاری

نانو/ استاندارد / ECN / Pro ECN بررسی بروکر آلپاری افتتاح حساب در بروکر آلپاری
لوگو لایت فایننس

بروکر لایت فارکس

سنت / کلاسیک / ECN بررسی بروکر لایت فارکس افتتاح حساب در بروکر لایت فارکس
logo amarkets 300x181 1 نماد طلا در فارکس

بروکر آمارکتس

سنت / استاندارد / ECN / FIX بررسی بروکر آمارکتس افتتاح حساب در بروکر آمارکتس
icmbrokers 1 نماد طلا در فارکس

بروکر ICM Brokers

استاندارد / پرایم بررسی بروکر ICM Brokers افتتاح حساب در بروکر ICM Brokers
pocket option logo white forexscalpinglive 1 نماد طلا در فارکس

پاکت آپشن

حساب ریل بررسی بروکر پاکت آپشن افتتاح حساب در بروکر پاکت آپشن
quotex logo black نماد طلا در فارکس

بروکر کوتکس

حساب ریل بررسی بروکر کوتکس افتتاح حساب در بروکر کوتکس

جدول بروکر های منتخب ارائه کننده نماد طلا در فارکس

 

📜 عوامل تاثیر گذار در ارزش نماد طلا در فارکس

همانطور که ذکر نمودیم نوسانات بازار طلا از مهم ترین عواملی است که، معامله گران را مشتاق به معامله در نماد طلا در فارکس می نمایند.

 

نماد طلا در لایت فارکس-نام نطماد طلا در فارکس-AXU
اینفو گرافی عوامل تاثیرگذار در ارزش نماد طلا در لایت فارکس

 

اما چه عواملی در ارزش نماد طلا در فارکس تاثیر گذار می باشد؟

به طور کلی عوامل متعددی در نوسانات نماد طلا در فارکس تاثیر گذار است، که در ادامه به مهم ترین آنها آشنا خواهیم شد.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

🟢 عرضه و تقاضا در بازار طلا

عرضه و تقاضا از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در نوسانات نماد طلا در فارکس می باشند، که به صورت جدا گانه آنها را بررسی می نماییم.

 

🟡 عرضه طلا در بازار

میزان تولید معادن طلا وابسته به موارد زیست محیطی، سیاسی، اقتصادی و جغرافیای معدن می باشد که می تواند در میزان استخراج طلا از معدن تاثیر گذار باشد؛ از آنجا که طلا ارزش بالایی دارد نیز بازیافت آن از موارد مهم است که در دسترس بودن ضایعات، هزینه بازیافت و قیمت طلا در میزان بازیافت بسیار تاثیرگذار است.

 

🟡 تقاضای طلا در بازار

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر شد، طلا در صنایع متفاوتی استفاده می شود که میزان تقاضای آن بسته به موارد مختلف تغییر پیدا می کند.

 

🟢 شاخص های اقتصادی

از عوامل تاثیر گذار بسیار مهم در نوسانات نماد طلا در فارکس شاخص های اقتصادی مختلف مانند (نرخ تورم، نرخ بهره، نرخ مبادلات و…) می باشد، که بر ارزش نماد طلا در فارکس تاثیر مستقیم دارند.

علت این تاثیر را می توان در پشتوانه های طلا در بانک های کشورها جهت حفظ ارزش پول آن کشور جست و جو نمود.

 

🟢 رویداد های سیاسی و جغرافیایی

از دیگر عوامل می توان به رویدارد های سیاسی مانند “جنگ” و رویداد های جغرافیایی مانند “زلزله و سیل” اشاره نمود؛

 

هرکدام از این رویداد ها می تواند تاثیر مستقیمی بر ارزش پول کشوری که این رویداد در آن رخ داده بگذارد، از این رو مردم با تبدیل دارایی خود به طلا سعی در حفظ ارزش دارایی خود در برابر تورم بوجود آمده می نمایند.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

➕ نظر کارشناسان درباره نماد طلا در فارکس

به طور کلی از آنجا که نگه داری طلا ی واقعی می تواند خطرات بسیاری را برای کاربران به همراه داشده باشد و طلا به عنوان کالایی برای حفظ سرمایه محسوب می شود.

 

همواره کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو نماد طلا در فارکس را به کاربرانی که مایل به سرمایه گذاری جهت حفظ ارزش سرمایه های خود می باشند را پیشنهاد می نمایند، نقد شوندگی بالا، مخاطرات پایین، سهولت در نگه داری و بسیار عوامل دیگر از علل این پیشنهاد می باشد.

 

همچنین کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو به علت نوسانات بالا در نماد طلا در فارکس، این نماد را به معامله گرانی که به صورت روزانه مایل به ترید در بازار فارکس می باشند، نیز پیشنهاد می نمایند.

 

در انتخا نیز اگر نیاز به پشتیبانی و یا مشاوره رایگان داشتید می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید و به کسب مشاوره و پشتیبانی رایگان بپردازید.

سوالات متداول

1️⃣ آیا امکان سرمایه گذاری طولانی مدت در نماد طلا در فارکس وجود دارد؟

بله،از آنجا که طلا یک کالای سرمایه ای جهت حفظ سرمایه از تورم و موارد دیگر است، نماد طلا در فارکس نیز می تواند همین نقش را برای کاربران ایفا کند و در طولانی مد سرمایه گذاران می توانند سود های بسیاری از سرمایه گذاری در نماد طلا در فارکس کسب نمایند.

2️⃣ معاملات نماد طلا در فارکس به چه صورت انجام می پذیرد؟

💡 نماد طلا در فارکس با قرار داد های CFD معامله می شود، که بسته به بروکر در هر قرار داد میزان مشخصی از اونس طلا را کاربران خریداری می نمایند.

کاربران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایند.

درج نظر