📉نماد شاخص نزدک در فارکس [Nasdaq-NQ100-NDX-Ndaq-US100]📉شاخص نزدک 100 چیست؟

🔍بررسی شاخص نزدک در فارکس-نحوه ترید شاخص نزدگ👨‍💻

یکی از بزرگ ترین و مهم ترین بازار های بروس در جهان، بازار بروس نزدک می باشد؛ سهام های بزرگ بسیاری در این بازار بورس مبادله می شوند و معامله گران بسیاری مشتاق به فعالیت در این بازار و یا معامله بر روی نماد شاخص نزدک در فارکس می باشند.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

از آنجا که این بازار ویژگی های قابل توجهی مانند «امنیت شبکه بالا، ساعت کاری مناسب و پشتیبانی از بیتکوین» برخوردار می باشد، معامله گران بسیاری را به خود جذب نموده است.

 

خوشبختانه با وجود بهترین بروکر های فارکس مانند «لایت فارکس، آمارکتس، آلپاری و …» این امکان برای معامله گران ایرانی نیز فراهم آمده، که به معامله در بازار برورس نزدک و یا بر روی نماد شاخص نزدک در فارکس بپردازند.

 

شاخص نزدک در فارکس-نزدک در فارکس-نماد NASDAQ چیست
بررسی نماد شاخص نزدک در فارکس

 

از آنجا که سرمایه گذاری در بازار بروس نزدک و یا شاخص نزدک در فارکس، از ریسک بالایی برخوردار است، کاربران باید جهت سرمایه گذاری در این بازار ابتدا بخوبی با این بازار آشنا شوند و اطلاعات کافی درباره این بازار داشته باشند.

 

شرکت های بزرگ بیلیونن دلاری مانند «ماکروسافت، اپل، آمازون و …» سهام خود را در بورس نزدک ارائه می نمایند، که می تواند برای معامله گران سود های بسیاری به ارمغان بیاورد، اما تجربه و دانش در معاملات شاخص نزدک بسیار مهم می باشد.

 

💲 نماد شاخص نزدک در فارکس Nasdaq-NQ100-NDX-Ndaq-US100
امکان معامله برای ایرانیان
امکان معامله در حساب دمو
📈 نماد شاخص نزدک در تریدینگ ویو NDX
© موضوع مطلب بررسی نماد شاخص نزدک در فارکس
📊 نماد شاخص نزدک در متاتریدر NQ100
📞 مشاوره و پشتیبانی کارشناسان ما در تلگرام

 

به همین علت در این مقاله کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو شاخص نزدک در فارکس را، مورد بررسی قرار داده اند و اطلاعاتی که برای کاربران در معاملات نماد نزدک در فارکس و یا شرکت های معرفی شده در بروس نزدک مورد نیاز است، را اختیار کاربران قرار داده اند.

 

📖 آشنایی با نزدک در فارکس

در فوریه 1971 بازار بورس نزدک توسط “انجمن ملی معامله گران بورس و اوراق بهادار آمریکا” پایه گذاری شد، که با توجه به نام انجمن نام گذاری شد.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

نام نزدک (NASDAQ) مخفف جمله «National Association of Securities Dealers Automated Quotation» می باشد، که در ابتدا معنی آن را بیان نمودیم. در ادامه کار این بازار بورس در تاریخ 1987، یعنی روز دوشنبه سیاه که باعث سقوط ناگهانی بسیاری از بازار های بروس در آمریکا و جهان شد.

 

در پی عدم پاسخ تماس های تلفنی توسط معامله گران، پایه گذاران به فکر ایجاد یک سیستم جهت حل اینگونه از مشکلات افتاند و یک سیستم الکترونیکی را برای بازار بورس نزدک ایجاد نمودند.

 

پس از ایجاد سیستم الکترونیکی بازار نزدک مجهز به یک سیستم کامپیوتری شد، که به صورت خودکار قیمت های پیشنهادی معامله گران را برای خرید سهام و یا فروش سهام، را بازتاب و یا ایجاد می نماید.

 

نماد شاخص نزدک در فارکس-معاملات نزدک در فارکس-شاخص nq100

 

در نتیجه می توان گفت که پایه بازار های بروس و اوراق بهادار در جهان به صورت الکترونیکی بازار نزدک می باشد، که هم اکنون دومین بازار سهام جهانی پس از بازار نیویورک از نظر حجم معاملات و سرمایه می باشد.

 

🟢شاخص نزدک چیست؟

شاخص نزدک میانگینی از ارزش سهام بیش از 3200 شرکت بزرگ فعال در بازار بورس نزدک می باشد، که به صورت وزنی نسبت به ارزش سهام هر شرکت محاسبه میگردد.

 

شاخص بورس نزدک بزرگترین شاخص الکترونیکی در جهان است که هیچ محلی جهت مبادلات مانند بازار بروس نیویورک و یا بازار بورس وال استریت ندارد و تمام فعالیت های این شاخص به صورت مجازی و غیر فیزیکی انجام می شود.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

🟢 معرفی انواع شاخص نزدک

همانطور که تا کنون متوجه شده اید، بازار بورس نزدک بسیار گسترده است؛ از این رو شاخص نزدک به دوسته « بازار همکانی، شرکت های کوچک» تقسیم می شود.

 

🟡 شاخص نزدک 100 (NQ100 / بازار همگانی)

این شاخص شامل سهام 103 شرکت بزرگ غیر مالی بازار بروس نزدک می باشد، سهام های تشکیل دهنده این شاخص از شرکت های بسیار بزرگ و قدرتمند ایالات متحده آمریکا می باشند، که نقش مهمی را در اقتصاد آمریکا ایفا می نمایند.

 

🟡 شاخص مرکب (شرکت های کوچک)

این شاخص شامل «شرکت های خصوصی کوچک، EFT ها، اوراق بهادار و…» می باشد که عمدتا در حوزه فناوری فعالیت می نمایند. سرمایه گذاران برای بررسی کیفیت فعالیت حوزه فناوری از این شاخص استفاده می نمایند.

 

🧮 نحوه محاسبه ارزش شاخص نزدک در فارکس

مانند بسیاری از شاخص های دیگر شاخص نزدک در فارکس نیز، به صورت وزنی محاسبه می شود.

 

این به آن معنا می باشد که، هرچه ارزش سهام یک شرکت بیشتر باشد وزن سهام آن شرکت نیز بیشتر است و تغییرات در ارزش سهام آن شرکت می تواند تاثیر بیشتری بر ارزش شاخص «US100» بگذارد.

 

در این میان کمیته مدیریت شاخص عددی را نیز اعلام می نماید، که این شاخص بتواند تداوم تاریخی خود را نیز حفظ نمایند.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

با توجه به تعاریف بالا فرمول محاسبه ارزش شاخص نزدک در فارکس به شرح زیر می باشد.

 

💠ارز نماد شاخص نزدک در فارکس =

عدد کمیته مدیریت شاخص ÷

(قیمت سهام × تعداد کل سهام های قابل قبول)💠

 

💲 بروکر هایی ارائه کننده نماد شاخص نزدک در فارکس

همانطور که در ابتدای مطلب ذکر نمودیم، به لطف فعالیت برخی بروکر های معتبر در ایران، معامله گران ایرانی نیز امکان معامله در نماد شاخص نزدک در فارکس را دارند.

 

این بروکر ها به شرح زیر می باشند:

 

کاربران می توانند با ثبت نام و احراز هویت در هر یک از این بروکر ها، با توجه به شرایط آن بروکر، به معامله در نماد شاخص نزدک در فارکس بپردازند.

 

بهترین بروکر های فارکس

 

➕ نظر کارشناسان درباره معاملات شاخص نزدک در فارکس

هانطور که در طول ملب ذکر نمودیم، بازار بروس نزدک دومین بازار بورس بزرگ جهان بعد از نیویورک می باشد و اولین بازار بورس الکترونیکی جهان؛ این بازار سهام بیش از 3500 شرکت مختلف را در خود جای داده و با توجه به حجم بالای سهام از نوسان کمی برخوردار است.

 

اما کارشناسان فارکس اسکالپینگ لایو معامله در نماد شاخص نزدک در فارکس را فقط به افرادی توصیه می نمایند، که هم تجربه کافی در معاملات (Spot / CFD) را دارند و هم دانش معاملاتی کافی جهت تحلیل نماد شاخص نزدک در فارکس را دارند.

 

کاربران می توانند جهت دریافت مشاوره و یا پشتیبانی رایگان با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایند.

سوالات متداول

1️⃣علامت اختصاری نماد شاخص نزدک در فارکس چیست؟

💡علامت اختصاری نماد شاخص نزدک در فارکس بسته به پلتفرم مورد استفاده و بروکر مورد نظر متفاوت می باشند، اما عمداتا از اختصار های «Nasdaq، NQ100، NDX، Ndaq، NQ، US100» استفاده می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در تلگرام تماس حاصل نمایید.

2️⃣کدام بروکر برای معاملاتی نماد شاخص نزدک در فارکس بهتر است؟

💡از آنجا که بسیاری از بروکر ها امکان فعالیت در ایران را ندارند، بهترین بروکر ها برای معاملات نزدک در فارکس به شرح زیر می باشند.

  • بروکر آلپاری
  • بروکر لایت فارکس
  • بروکر آمارکتس
  • بروکر ای سی ام بروکرز

درج نظر